З’їзд лісокористувачів Рівненської та Волинської областей

Лісокористувачі Рівненської та Волинської областей зібралися сьогодні у Північно-Західному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства, щоб обговорити актуальні питання лісової галузі, зокрема щодо видачі електронного лісорубного квитка та погодження переліків санітарно-оздоровчих заходів.

✅Перехід на видачу електронних лісорубних квитків на всі види рубок міжрегіональними управліннями – це один з етапів реформування та цифровізації лісової галузі. Його запровадження зменшує корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка; також електронний лісорубний квиток дозволяє зберігати точну інформацію про рубки в лісах, а це кращий контроль за лісокористуванням та попередження незаконних рубок, для отримання лісорубного квитка не потрібно їхати у Міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства, заявка подається у спеціальній програмі.

– У травні 2023 року Кабінет міністрів України видав Постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів в електронній формі». Протягом перехідного періоду лісорубні квитки видаватимуться, як в електронній, так і в паперовій формі, однак у подальшому – лише в електронній формі. Лише до середини листопада ще можна отримати паперовий лісорубний квиток, – наголосив начальник міжрегіонального управління Володимир Панчук, – звертаю увагу всіх лісокористувачів на правильну подачу необхідних документів на його отримання.

✅Нагадаємо, що 24 жовтня, вперше в Україні, Північно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства видало спеціальний дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток) в електронній формі.

Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.

✅Про необхідність дотримання вимог «Санітарних правил в лісах України» при формуванні пакету документів на погодження санітарно-оздоровчих заходів наголосив директор ДСЛПС «Київлісозахист» Сергій Солоха, який приєднався до проведення наради в режимі он-лайн.

✅Північно-Західне міжрегіональне управління здійснює свою діяльність та контроль за дотриманням природоохоронного законодавства на території Рівненської та Волинської областей.