Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій

ДО УВАГИ ЕКСПОРТЕРІВ!

Уряд заборонив експорт паливної деревини, – Прем’єр-міністр https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zaboroniv-eksport-palivnoyi-derevini-premyer-ministr

Відповідна Постанова Кабінету Міністрів України https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zminy-u-dodatok-1-do-postanovy-kabinetu-ministriv-ukrainy-vid-29-hrudnia-2021-r-1424-1339-251122

ДО УВАГИ  ЕКСПОРТЕРІВ ПИЛОПРОДУКЦІЇ!

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства  інформує, що у зв’язку з введенням карантину

з 17.03.2020 року

подача заяв на отримання  та видача «Сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій»

проводиться виключно через засоби електронного зв’язку.

Більш детальна інформація знаходиться на офіційному сайті Волинського ОУЛМГ:

http://lisvolyn.gov.ua у підрозділі адміністративні послуги до періоду стабілізації епідемічної ситуації та скасування карантину

(03322) 24-25-38, 24-00-70

Щоб правильно подати заявку для отримання «Сертифікату…»  в електронному вигляді, вам необхідно:

  1. Зробити сканкопії: заяви, фактури (інвойса), довідки про розхід сировини, ТТН-ліс та всіх наявних документів що підтверджують походження пилопродукції.
  2. При наявності ТТН-ліс (які термо нестійкі) з нечитабельним номером, прохання навести олівцем – для попередження технічних помилок при їх внесенні до Єдиного реєстру сертифікатів.
  3. На ТТН у довільній формі зазначити (для себе) кількість використаної сировини, щоб унеможливити факт повторного використання, особливо це стосується перехідних накладних між двома суб’єктами підприємницької діяльності. Нагадуємо вам про вашу персональну відповідальність за достовірність наданої інформації та документів для отримання «Сертифікату про походження….».
  4. УВАГА: при отриманні сертифікату один примірник  прикріпити до оригінального пакету документів (заява, рахунок-фактура (інвойс), довідка та завірені копії документів). Після знаття карантину представити документи в Волинське ОУЛМГ для подальшої їх реєстрації та отримання оригінального примірника сертифікату.

 

ДО УВАГИ 

ЕКСПОРТЕРІВ ЛІСОПРОДУКЦІЇ !

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства  інформує:

відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України  № 1142 від 04.12.2019 та затвердженого «Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених і контролю за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених», а також протокольного доручення селекторної наради під головуванням Прем’єр –міністра України від 10 січня 2020 року:

при реалізації лісопродукції та виписці ТТН  всі лісокористувачі (державної, чи інших видів форм власності) зобов’язані  вносити інформацію до єдиної системи електронного обліку деревини (ЕОД).

з 01.02.2020 року оформлення «Сертифіката про походження …» буде проводитись тільки  при наявності ТТН-ліс  на придбання лісопродукції,  виписаних з 01.02.2020 року  які відповідають вимогам вище приведених постанови та протокольного доручення.

Всі претензії щодо неправильного оформлення документів при реалізації лісопродукції пред’являти лісокористувачам!

Адміністрація Волинського ОУЛМГ

 

 

ДО УВАГИ 

ЕКСПОРТЕРІВ ЛІСОПРОДУКЦІЇ !

         

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства  інформує:

відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 695 від 09.12.2014, та згідно з наказом ДП «УкрНДНЦ» від 14.12.2015 № 184, в Україні скасовуються нормативні документи, розроблені до 1992 року.

У зв’язку з цим з 01.01.2019 року втратили чинність нормативні документи (ГОСТ, ДСТУ, ТУ)  з визначення розмірно-якісних характеристик  лісоматеріалів, якими керуються вітчизняні лісогосподарські та деревообробні підприємства.

З 16.01.2019 року надано  чинності  національним стандартам, гармонізованим з європейськими, з визначення розмірно – якісних характеристик лісоматеріалів.

При реалізації лісопродукції та виписці ТТН  всі лісокористувачі (державної, чи інших видів форм власності) зобов’язані дотримуватись визначення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів згідно чинних національних стандартів!

Оформлення «Сертифіката про походження …» буде проводитись при наявності ТТН  на придбання лісопродукції  виписаних з 16.01.2019 року  згідно чинного законодавства України.

Всі претензії щодо неправильного оформлення документів при реалізації лісопродукції пред’являти лісокористувачам!

Авторські права на видання національних стандартів належать ДП «Лісогосподарський Іноваційно – Аналітичний Центр».

За отриманням інформації щодо національних стандартів звертатись в ДП «ЛІАЦ»:

тел. (044) 545-73-58.

Адміністрація Волинського ОУЛМГ

 

До уваги експортерів лісопродукції!

Державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» реалізовано механізм, який забезпечує нумерацію роздрукованих екземплярів спеціалізованої форми товарно- транспортної накладної ТТН-ліс.

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ, що вантажовідправник – лісокористувач починаючи з 07.06.2017 року при реалізації лісопродукції, зобов’язаний віддавати другий екземпляр ТТН-ліс водію (експедитору) вантажоодержувача і який може бути використаний при оформленні  Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

Номер роздрукованого екземпляру ТТН-ліс зазначатиметься у лівому верхньому куті документа.

Адміністрація Волинського ОУЛМГ

 

СТАНДАРТ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПОСЛУГИ

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК ВИДАЧІ СЕРТИФІКАТА

 

                        Додаток № 1

                                                                                       до наказу № 09 від 15.02. 2017 р.

                                                                                            Волинського обласного управління

                                                                                             лісового та мисливського господарства

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТА АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПОСЛУГИ

 

ВИДАЧА СЕРТИФІКАТА ПРО ПОХОДЖЕННЯ ЛІСОМАТЕРІАЛІВ ТА ВИГОТОВЛЕНИХ З НИХ ПИЛОМАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ ЕКСПОРНИХ ОПЕРАЦІЙ

 

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства

(найменування суб’єкта надання адміністративної послуги)

 

Інформація про суб’єкта надання адміністративної послуги
1   

 

 

 

 

 

 

Місце знаходження, поштова адреса  
2 Режим роботи Пон.-четв.: з 9.00 до 18.00 год,   

 

 

 

 

пятн.: з 9.00 до 16.45 год.

Перерва з 13.00 до 14.00 год.

(Прийом документів: пон.- четв. з 9.00 до 12.00 год, п’ятниця і передсвяткові дні  з 9.00 до 11.00 год,

видача документів: з 15.00 до 17.00 год.)

Кожний перший  вівторок поточного місяця – архівування документації, (прийом та видача документів здійснюватись не буде).

Вихідні: субота, неділя.

3 Контактні телефони, електронна адреса, веб-сайт Тел.: (03322) 4-00-70, 4-25-38   

 

 

 

 

Тел./факс: (03322) 4-00-69

E-mail: vol_lis_sertyficat@ukr.net

www.lis.volyn.ua

Нормативні акти, якими регламентується надання адміністративної послуги
4 Закони України       Закон України  «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» № 2860- IV від 08 вересня 2005 року
5 Акти Кабінету Міністрів України       Постанова Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року №1260 «Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» .   

 

 

 

 

      Постанова  Кабінету Міністрів України  від 21 травня 2012 року   № 436 «Про затвердження  переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України».  

Постанова  Кабінету Міністрів України  від 17 липня 2009 року   № 737 «Про заходи щодо упорядкування державних, у тому числі адміністративних послуг».  

6 Акти центральних органів виконавчої влади Наказ  Держкомлісгоспу України від 07 вересня 2007 року № 528 «Про затвердження форми сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій та  Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій».   

 

 

 

 

Наказ Міністра аграрної політики та продовольства України від 20 серпня 2012 року №513      «Про внесення зміни до   Інструкції щодо заповнення форми Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій».

Наказ Держкомлісгоспу України від 07 вересня 2009 року № 230 «Про затвердження Стандарту адміністративної послуги з видачі сертифіката по походження лісоматеріалів …»

7 Акти місцевих органів виконавчої влади/органів місцевого самоврядування   Наказ Волинського  ОУЛМГ від 15.02.2017 р. № 09   

 

 

 

 

 « Про затвердження  порядку надання адміністративної послуги у видачі  “Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» по принципу “Єдине вікно” та призначення  відповідальних осіб за їх видачу та зберігання.

Умови отримання адміністративної послуги
8 Підстава для одержання адміністративної послуги Заява суб’єкта господарської діяльності (СПД), резидента України зареєстрованого на території Волинської області, який має намір експортувати лісоматеріали та пиломатеріали, що підпадають під дію Закону України від 08 вересня 2005 року № 2860- IV ” Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів”.
9 Вичерпний перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, а також вимоги до них Для реєстрації СПД в єдиному державному реєстрі видачі сертифікатів подається:   

 

 

 

 

1)      Свідоцтво (Виписка) про державну реєстрацію юридичної чи фізичної  особи;

2)      Витяг (довідка) з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);

3)      Свідоцтво (довідка) про реєстрацію платника податку на додану вартість(платника єдиного податку);

4)      Ксерокопія  паспорта та ідентифікаційного коду фізичної особи.

Для отримання “Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій” суб’єктом підприємницької діяльності( СПД), резидентом України, чи довіреною ним особою, згідно доручення, подаються документи в оригінальному вигляді з мокрими печатками:

• Заява, за встановленою формою, на ім’я начальника Волинського ОУЛМГ;

• Рахунок-фактура, інвойс, в якій чітко вказана назва фірми, що являється продавцем, її адреса, назва фірми, що є платником і покупцем, її адреса, також назва продукції, ґатунок, геометричні розміри, кубатура, ціна  по якій продається лісопродукція, валюта, код УКТЗЕД.

• Довідка (довільної форми) про розхід сировини на виготовлення партії пило- чи лісо – продукції, що експортується.

• Завірені  печаткою та підписом заявника світлокопії ( з обов’язковим пред’явленням оригіналів), що підтверджують придбання лісо- та пило- продукції, зокрема:

–          товаро- транспортна накладна, залізнична  накладна,

лісорубний квиток на розробку ділянки з підприємств,  які є постійними лісокористувачами;

         –     лісорубний квиток ( для постійних лісокористувачів);

–          ордер на знесення зелених насаджень;

–          валютно- митна декларація при реекспорті;

 Для  підтвердження кількості, розмірно – якісних  характеристик деревини, з якої виготовлена або сформована експортна партія до перелічених документів додавати:

      –     до ТТН –  специфікацію – накладну (форма ЛГ-25)

–          до залізничної накладної – специфікацію;

–          до лісорубного квитка – товаро – транспортну накладну від

зазначеного в лісорубному квитку лісокористувача. Акт валки дерев, чи акт розробки ділянки (меморіальний ордер), якщо в ордері зазначений суб’єкт ЗЕД;

         – до валютно- митної декларації при реекспорті – специфікацію.

 В Україні постійними  лісокористувачами  є лісові господарства, що входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, Агролісгоспи та інші державні підприємства, що є лісокористувачами на підставі нормативних актів.

 У випадках, коли в документах на придбання лісо- чи пило продукції від постійних лісокористувачів вказано  іншого покупця – користувача (посередника), необхідно надати:

– раніше перелічені документи, що підтверджують факт придбання посередником лісопродукції у постійних лісокористувачів,

– оригінали ТТН чи накладних, що підтверджують факт купівлі- продажу між двома суб’єктами,

– закупівельні акти від фізичних осіб з вказанням місця проживання та паспортних даних, копію паспорта фізичної особи,

– у випадках відсутності печатки у посередника- суб’єкта підприємницької діяльності, подати завірену ним копію свідоцтва про державну реєстрацію.

• У випадках анулювання Сертифікату чи прострочення терміну  його дії: заяву на анулювання Сертифіката, оригінал “Сертифіката” та пакет документів, що став підставою для його видачі.

• Довіреність на представника експортера, копію паспорта чи іншого документа який засвідчує особу, якщо отримувачем Сертифіката є сам експортер.

10 Порядок та спосіб подання документів,необхідних для отримання адміністративної послуги Подання суб’єктом  господарської діяльності заяви про надання послуги та документів, які додаються до них здійснюється шляхом поштового відправлення або під час особистого прийому.
11 Платність (безоплатність) надання адміністративної послуги Безоплатно
12 Строк надання адміністративної послуги Сертифікат  або відмова у його  видачі надаються у  день подання документів. 
13 Перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги Підставами для відмови у наданні адміністративної послуги є:   

 

 

 

 

– ненадання усіх необхідних документів, зазначених у пункті 9

– виявлення в документах, поданих суб’єктом господарювання, недостовірних відомостей;

– відсутність повної інформації у поданих документах;

– негативний висновок за результатами проведенного аналізу та технічних оцінок, необхідних для видачі Сертифіката.

14 Результат надання адміністративної послуги Одержувач адміністративної послуги отримує оригінал  “Сертифіката”, що дійсний потягом 60 днів, в одному екземплярі  або, за наявності підстав, зазначених у пункті 13, відмову у їх видачі у формі листа на офіційному бланку. Сертифікат   засвідчується печаткою Волинського ОУЛМГ та підписом відповідальних осіб.
15 Способи отримання відповіді (результату)  Надання суб’єктом  господарської діяльності “Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій” або відмов у їх видачі здійснюється шляхом поштового відправлення або під час особистого прийому.
16 Примітка  
       

 

 

Заява на видачу Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій

Заява на анулювання Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій