Вперше в Україні видано лісорубний квиток в електронній формі.

24 жовтня, вперше в Україні, Північно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства видало спеціальний дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток) в електронній формі.

✅Учора Північно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства отримало 6 заявок від філій ДП «Ліси України» на видачу електронного лісорубного квитка: 1 – на проведення рубок головного користування, 5 – на рубки формування і оздоровлення лісів.

✅Нагадаємо, що заготівля деревини від усіх видів рубок у лісах України постійними лісокористувачами та власниками лісів здійснюється на підставі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка).

✅У травні 2023 року Кабінет міністрів України видав Постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів в електронній формі». Протягом перехідного періоду лісорубні квитки видаватимуться, як в електронній, так і в паперовій формі, однак у подальшому – лише в електронній формі!

✅Очікується, що при переході на електронний лісорубний квиток усунуться корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка; електронний лісорубний квиток дозволяє зберігати точну інформацію про рубки в лісах (це забезпечить контроль за лісокористуванням та запобігає незаконним рубкам), отримати його можна отримати швидко та зручно, без потреби відвідувати Міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства і ЦНАПи.

✅Отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.