Лісопатологічні обстеження – робота на випередження

Обстеження стану лісових насаджень Волинської та Рівненської областей з метою вчасного виявлення можливих хвороб, шкідників та проведення заходів щодо їх попередження – постійна робота спеціалістів відділу мисливського господарства, охорони та захисту лісів Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. Ефективність роботи досягається завдяки комплексному підходу до проблем: створення умов, що перешкоджають розвитку патологій, у поєднанні з вчасно проведеними лісогосподарськими заходами, дозволяють вирощувати деревостани, стійкі до патогенних впливів.

Станом на кінець 2024 року, у Рівненській області на обліку перебувало 992,9 га осередків шкідників лісу, з них потребували заходів боротьби 343,3 га. Найбільш поширенні по видовому складу стовбурові шкідники: шестизубчастий короїд, синя соснова златка, рагій та верхівковий короїд.
У Волинській області налічується 2153 га осередків шкідників лісу, з них потребують заходів боротьби 1744,6 га. Тут найбільш поширенні по видовому складу вторинні шкідники (шестизубчастий короїд, синя соснова златка, рагій та верхівковий короїд).
За спостереженням фахівців міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства у Волинській та Рівненській областях, в останні роки спостерігається тенденція до зменшення кількості шкідників (шестизубчастий короїд, синя соснова златка, верхівковий короїд та інші), поширення яких в попередні роки завдало значної шкоди лісовим масивам Полісся, і прирівнювалося у масштабах до «біологічної пожежі».