Триває облік чисельності мисливських тварин

Відповідно до рекомендацій Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства користувачі мисливських угідь Рівненської та Волинської областей проводять первинний облік чисельності мисливських тварин.
Законодавство зобов’язує користувачі мисливських угідь щороку проводити первинний облік чисельності мисливських тварин, вивчити їх стан та подати цю інформацію в міжрегіональне управління.

Фахівці управління рекомендують проводити заходи обліку чисельності тварин зважаючи на діючі обмеження на час дії воєнного стану, щоб це не загрожувало здоров’ю і життю тих, хто проводить такий облік.

Для об’єктивного обліку диких тварин участь у заходах беруть фахівці мисливських господарств, а саме працівники єгерської служби, мисливствознавці, спеціалісти Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, екологічної інспекції та Держпродспоживслужби.
Результати дають можливість щорічно визначати чисельність певного виду дичини в кожному із мисливських господарств, статево-вікову структуру окремих видів тварин, міграцію тварин та і їх розташування на території господарства.

При здійсненні обліку мисливських тварин враховуються дані відвідуваності ними підгодівельних майданчиків, годівниць та солонців по єгерських обходах, також використовується інформація із фотопасток (фото, відео фіксація).

Облік диких тварин на Рівненщині та Волині триває. Остаточні результати будуть за місяць, але фахівці Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства та власники мисливських угідь фіксують збільшення природнього приросту тварин у дикій фауні. Зокрема, хижих, м’ясоїдних тварин (лисиці, вовки та інші).
Державне агентство лісових ресурсів України