![](https://i0.wp.com/nw.forest.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/331514608_933248174372812_1543494878676082248_n-300x200.jpg?resize=300%2C200&ssl=1)
Недопущення спалаху кору, запобігання масовим пожежам та забезпечення населення водними ресурсами, – про це повідомляє Рівненська ОДА.
Ці питання розглянули під час Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України ― Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова.
До засідання долучилися перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, члени обласної комісії ТЕБ і НС.
Як повідомив Міністр охорони здоров’я Володимир Ляшко, охоплення щепленнями від кору суттєво знизилися, а особливо під час війни. А нещодавно МОЗ підтвердило два випадки кору в країні. Тому, щоб запобігти спалах хвороби, кожна область має розробити свій регіональний план дій.
За словами першого заступника голови ОДА Сергія Подоліна, станом на 1 березня цього року в Рівненській області вакцинація проти кору, паротиту та краснухи дітям у віці до року виконана на 95% від плану, ревакцинація – на 68,2%. У разі потреби, медична система області готова до своєчасного діагностування хвороби та ізоляції пацієнтів.
![](https://i0.wp.com/nw.forest.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/331427477_795006585302580_8892141392269603462_n-1-1024x683.jpg?resize=678%2C452&ssl=1)
Також під час комісії розглянули питання щодо протидії масовим пожежам. Так, третина території лісів України понівечена внаслідок ракетних ударів, а кількість пожеж зросла в рази. Тому в регіонах мають запровадити комплекс заходів із запобігання та гасіння пожеж, в т.ч. оновлення у лісах мінералізованих смуг, пожежних водоймищ, проведення ремонту спостережних веж, очищення лісових масивів від захаращень тощо.
![](https://i0.wp.com/nw.forest.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/331496747_890108782263569_8754772927031926852_n-1024x683.jpg?resize=678%2C452&ssl=1)
Серед важливих питань, які розглянули на засіданні – забезпечення потреб населення та галузей економіки водними ресурсами у разі настання маловоддя. Комісією доручено забезпечити дотримання режимів роботи штучних водних об’єктів та водогосподарських систем, моніторинг вод у місцях питних водозаборів.
Розглянули також питання щодо матеріальних резервів для запобігання наслідків надзвичайних ситуацій.
![](https://i0.wp.com/nw.forest.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/331418519_897500138033846_7344625899835640221_n-1024x683.jpg?resize=678%2C452&ssl=1)