Захист лісів від шкідників і хвороб

Захист лісів України від шкідників та хвороб – це комплекс організаційних, економічних, правових та інших заходів, спрямованих на раціональне використання лісового фонду, збереження лісових насаджень від знищення, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу на лісові насадження.

            ПівнічноЗахідне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства, підпорядковані йому лісогосподарські підприємства на місцях, здійснюють захист лісових насаджень від шкідників і хвороб в підвідомчих їм лісах.

          Станом на 01 січня 2022 року загальна площа осередків шкідників та хвороб лісу по Північно-Західне МУЛМГ склала 20122 гектарів лісових насаджень, що становить 3 % всієї площі лісів обласного управління.

          В лісах ПівнічноЗахідного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства   заходи з поліпшення санітарного стану лісів здійснювалися шляхом проведенням  вибіркових і суцільних санітарних рубок, повною ліквідацією  порубкових решток в осередках шкідників і хвороб лісу.

 Для проведення контролю за санітарним та лісопатологічним станом насаджень в лісах державних лісогосподарських підприємств Волині щорічно проводяться поточні та рекогносційні обстеження.

 В осередках шкідників, для визначення необхідності проведення винищувальних заходів, здійснюються детальні лісопатологічні обстеження.
            Планові поточні лісопатологічні обстеження проводилися спеціалістами лісництв разом із інженерно-технічними працівниками  та головними лісничими лісогосподарських підприємств. Контрольні та детальні обстеження проводились спеціалістами ДСЛП «Херсонлісозахист».
          За необхідності в осередках шкідників проводяться винищувальні заходи з використанням біологічних препаратів. Також з метою проведення біологічного захисту насаджень проводиться розвішування шпаківень. Як правило, виконання робіт здійснюється силами працівників державної лісової охорони, а також із залученням учнів шкільних лісництв.

         Північно-Західним міжрегіональним управління лісового та мисливського господарства проводяться виїзні семінари з залученням представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, засобів масової інформації, громадських активістів.

З метою висвітлення проблем охорони і захисту лісів видано буклети та вивішено аншлаги та панно в місцях відпочинку людей та вздовж автомобільних шляхів.

Лісівники ПівнічноЗахідного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства   працюють і далі над збереженням лісових насаджень від знищення, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу всіх шкідників та хвороб лісу.

 

Інформація про роботу державної лісової охорони Північно-Західне МУЛМГ по захисту лісу від шкідників і хвороб лісу  розміщена у: