Вишивка з характером: майстриня лісу з Волині показала унікальну колекцію робіт. ФОТО

«Хочете знати, як я стала майстром лісу?» – перепитує Марія Дудко, майстер лісу Залізницького лісництва ДП «Любещівське ЛМГ: «Наші лобненські люди – всі лісові і грибники, і ягідниці, і травниці. Але лісівниками споконвіків у нас працюють чоловіки. А я – дочка лісника. І заміж вийшла за майбутнього лісника, тож коли з чоловіком сталася біда, пішла працювати на його місце».

Продовжити читання→

У день професійного свята. 50 відтінків зеленого: ліси Волині і люди, які ними опікуються

Про красу волинських лісів складають пісні і вірші, знімають у фільмах та передачах. А про те, що цю красу хтось береже, плекає і примножує, зачасту навіть не задумуються. Хто вони такі – люди лісу, що вони роблять і чому їхня праця така важлива – про це вже рік розповідають спецпроекти «Портрет у деталях» та «Історії довкола лісу».

За час існування проектів наші журналістки та фотографки побували у дев’яти районах області. У кожному – десятки лісництв і людей, хто тими лісництвами опікується. У кожного – своя історія і унікальність.

Продовжити читання→

«Такого лісу немає в області, як мій обхід», – найстарший лісівник Волині

Майже чотири десятиліття Чорторийське лісництво доглядає Дмитро Захарчук, найстарший лісник Волині. У свої 77 чоловік береже 112 гектарів лісу і від самовальників, і від шкідників, а ще доглядає пасіку, чимале господарство і пару павичів.

Продовжити читання→

«Люблю працювати не лише у лісі, а й із землею», — молодий майстер лісу Валерій із Локач

Наступним героєм нашого проекту «Лісівники Волині: портрет у деталях» є молодий майстер лісу з Локачів – Валерій Бондарук.

Валерію 29 років. Він родом із села Залісся Шацького району. Коли хлопцю було 6 років, сім’я переїхала до села Колпитів Локачівського району. Там він і закінчив школу. Після чого навчався у Володимир-Волинському сільськогосподарському технікумі. Зараз теж продовжує навчатись і вступив у Шацький лісовий коледж на ведення лісового господарства. З 2009 року на посаді майстра лісу в ДП «СЛАП «Локачіагроліс».

Продовжити читання→

«Після АТО ліс допоміг мені адаптуватися до нормального життя», – помічник лісничого Андрій із Торчина

Знайомимо вас із Андрієм. Мужній статний чоловік з добрими очима, який береже порядок у Торчинському лісництві. В останній серпневі ранки збираємось знову в дорогу. Цього разу їдемо до Торчинського лісництва ДП “Ківерцівське ЛГ”.

Наступним героєм нашого проекту «Лісівники Волині. Портрет у деталях» є Андрій Молошик. Андрій родом із села Гірки Любешівського району. Після закінчення школи вступив до Національного аграрного університету на лісогосподарський факультет. Отримав ступінь магістра лісового господарства, після чого відразу пішов працювати в галузь.

Продовжити читання→

«Дерева потрібно любити. Це головне», — лісівчиня Вікторія з Рожища

Третя героїня проекту «Лісівники Волині. Портрет у деталях» Новосад Вікторія – 27 річна дівчина, яка у ДП СЛАП «Рожищеагроліс» відповідає за кілька ділянок роботи. Інженер лісового господарства, інженер лісових культур, інженер електронного обліку та голова профспілки — це все одна Вікторія, яка хвилюється перед інтерв’ю.

Продовжити читання→

Над майбутньою професією довго не роздумував, бо виріс у злагоді з лісом

Лісничий Торчинського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Володимир Столярчук не любить розповідати про себе. Каже: немає у його житті нічого особливого. Втім ця вроджена скромність, інтелігентність, тактовність у розмові – вже унікальні. За цим стоїть і родинне виховання, і вчителі та викладачі вишу, друзі та колеги за спільною роботою. Власне, це ознака великої духовної роботи над самим собою. То хто ж він – лісничий Володимир Столярчук, один із великої когорти бережників волинського лісу?

Продовжити читання→

Герої лишаються жити. Так було, так є, так буде!

unnamedСьогодні не є секретом ні для кого, що колишня радянська імперія прагла стерти не тільки з лиця землі, але й з людської пам’яті імена тих патріотів, які повстали проти неї. Величезна державна машина, двигуном якої було горезвісне КДБ під егідою КПРС, робила усе для того, аби раз і назавжди затаврувати ганьбою «українських буржуазних націоналістів», що зазіхнули на найсправедливіший, найгуманіший, найдемократичніший суспільний лад. Лад, де людина людині, як проголошував моральний кодекс будівника комунізму, – друг, товариш і брат, де нема експлуататорів та експлуатованих. Що й говорити, лозунги писалися хороші, тільки вони не завжди відповідали дійсному стану речей.

Продовжити читання→

Іван МИХАЛЕВИЧ: «Мене батько вчив: синку, бери від людей все добре, мудре і розумне. За цим принципом і живу»

1Напевне, саме тому, що Іван Михалевич, лісничий Гірницького лісництва, живе, зважаючи ще з молодих літ на мудре навчання батька, його поважають і шанують у колективі, на підприємстві, у районі і за межами – у лісовій галузі області. Знають його як мудрого, доброго, розумного, толерантного, милосердного і доброчинного, лісничого – знавця своєї справи, людину, яка ніколи не залишить в біді іншу, яка навчить, передасть досвід і щиро бажає тільки добра ближньому.

Продовжити читання→