«Заготівля – не злочин, а лісівники – не злочинці», – директор Маневицького лісгоспу

Коли в країні прийняли кардинальні рішення щодо організації ринку деревини, запровадивши мораторій на експорт лісу у круглому вигляді, лісогосподарські підприємства одразу ж зіштовхнулися з питанням збуту.

Продовжити читання→

Ліс врятує волинян, якщо волиняни врятують ліс!

Кожна з держав, з огляду на свої реалії, формує прогнози щодо того як COVID-19 вдарить по ключових галузях. Всі розуміють – негативні наслідки коронавірусу та карантину не оминуть жодну країну. Звісно, не буде винятком і Україна, та, зокрема, прикордонна Волинь FACEBOOK TWITTER WHATSAPP VIBER

Продовжити читання→

«Децентралізована» Старовижівщина: держлісгосп — ​опора громади

Ліси в районі зростають не в таких сприятливих природних умовах, як насадження в сусідніх Маневицькому та Камінь-Каширському. Однак для старовижівчан вони мають дуже важливе значення: це робочі місця, податки, соціальні проєкти. Такий висновок ми зробили, відвідавши місцеве державне лісогосподарське підприємство, де ознайомилися з буднями його працівників, почули про місцеві реалії

Продовжити читання→

«Що буде, якщо не буде…»: можливі наслідки занепаду лісової галузі Волині

Зважаючи на її природні особливості, розвиток регіону напряму пов’язаний з цією галуззю. За час свого існування лісові господарства для волинян встигли стати чимось більшим, ніж просто державними підприємствами. Ліс – частина життя кожного краянина. І це не банальні слова, а чітка констатація факту FACEBOOK TWITTER WHATSAPP VIBER

Продовжити читання→

Не тільки дрова, або Необмежені можливості волинських лісів

Прийнято вважати, що лісівники можуть заробляти лише продаючи деревину. При чому, в сирому вигляді – просто зрубавши і сяк-так очистивши стовбур від гілок та поділивши його на частини. Насправді ж, це далеко не так. Лісівники давно суттєво розширили асортимент продукції, яку пропонують покупцям. В ринкових умовах та за повної відсутності державної підтримки, щоб триматися на плаву працівники лісу змушені проявляти дива винахідливості, щоб дотримуватися норм законів, встигати за тенденціями використання сучасної техніки та ведення господарства, бути не на останніх місцях за рівнем заробітної плати.

Продовжити читання→

Забрали у природи право на самовідновлення

І йдеться не про якісь маленькі площі, а про тисячі гектарів майбутніх борів.

Хоч нібито ми всі екологи…

Волинь одна із найлісистіших областей. Згідно з останніми даними екологічного паспорта регіону, ліси займають 697,6 тисячі гектарів, або 34,6 відсотка її території. Фактично ж їх набагато більше. Є ще не обліковані самосіви. Лише на землях запасу їх майже 2,5 тисячі гектарів. Найбільше в Іваничівському районі — 357 гектарів, Локачинському — 270, Ковельському — 232, Ківерцівському — 199 гектарів. А скільки таких самосівів на земельних паях громадян, не знає ніхто.

Продовжити читання→

Фішки Волині: інстаграмна дорога, музей меду і місце, де годують сиром. Ми це бачили

То був день туризму. З цієї нагоди у Волинській ОДА вирішили провести місцевих туроператорів та журналістів трохи іншим маршрутом, ніж той, яким зазвичай возять туристів.

«Ми хочемо показати, що на Волині є не тільки Луцький замок та Світязь. Цікаве можна почути й побачити іноді навіть у дуже несподіваних місцях», – задає тон мандрам Станіслав Ольшевський. Начальник відділу туризму нам цього дня – за гіда.

Продовжити читання→

«Живі» гроші, ремонти, створення парків: як лісівники допомагають громадам на Волині (фото)

Волинські лісівники другий рік поспіль звітують перед жителями області про свої напрацювання на користь громад. Цьогоріч таких зустрічей відбулося близько 130. 

Продовжити читання→

Надія лісу — молодь (Неформальні уроки)

На Волині лісівники працюють над вихованням у школярів свідомого й відповідального ставлення до природи.

Із початку року волинський інформпростір рясніє новинами, як лісівники зустрічаються зі школярами, проводять різноманітні екскурсії, відкриті уроки й чимало інших заходів.

Продовжити читання→