Повідомлення про зміну дати проведення другої лісовпорядної наради

У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2023 року № 112 «Про затвердження Порядку здійснення лісовпорядкування», відповідно до пункту 22, Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє про скорочення термінів громадського обговорення та зміщення термінів проведення другої лісовпорядної наради, а саме:

Продовжити читання→

Як діє система управління охороною праці та ризиків у ДП «Любомльське ЛГ»

Система управління охороною праці та ризиків у ДП «Любомльське ЛГ» завжди діяла на належному рівні. Усі роботи оцінюються різними методами оцінки ризиків, що передбачає складання карт ідентифікації небезпек, чек-листів або карти ризиків, розроблення заходів для їх усунення або зниження рівня ризиків.

Зокрема на підприємстві є структурний підрозділ – гараж, у господарстві якого є транспортні засоби, що періодично потребують техобслуговування та ремонту. Під час таких робіт є високі ризики дістати виробничу травму. У цьому підрозділі їх приводять до належного рівня. Працівники спільно з керівниками обстежують робочі місця, ідентифікують невідповідності.

Продовжити читання→

Що на лісівничих світлинах 50-60-х років

У старих фотографіях багато змісту.

В обличчях, поглядах, одязі.

З часом змінюються назви підприємств, вдосконалюються методи роботи. Але незмінними залишаються головні завдання лісівників. Усіх поколінь.

Продовжити читання→

«Ви, українці, згуртували всю Латвію»

Зізнається Едвінс Заковінцс, колишній член правління компанії «Latvia’s valsts Meži» (Державні ліси Латвії). Він та його дружина Вайра (до речі, теж лісівник) особисто днями прибули в Україну, щоб передати чергову благодійну допомогу.

Вже традиційно – до нашого волонтерського центру. Також – для зустрічі з керівником волинських лісівників Олександром Кватирком. Щоб розповісти про те, як цю війну переживають латвійці. Як роблять усе можливе, щоб наблизити Перемогу.

Продовжити читання→

Ще один рік роботи Лісівничого молодіжного центру у Воротневі: яким був 2022

Непростим видався для Лісівничого молодіжного центру 2022 рік (як, власне, і для усієї країни). Попри труднощі військового стану, ми працювали злагоджено та цілеспрямовано.

За цей рік у нас відбулося 43 заходи, до яких долучилася майже тисяча учасників. Це школярі, студенти, вихованці учнівських лісництв, науковці та інші категорії.

Продовжити читання→

Охорона лісу у період свят: результати

У передріздвяний та весь новорічний період, який досі триває, державна лісова охорона та групи оперативного реагування проводять посилене патрулювання на виявлення фактів самовільного зрубування новорічних дерев. Адже ялинки та сосни на свята лісівники вирощують на спеціальних плантаціях або ж беруть лише на вибраних ділянках, де необхідно проводити догляди.

Продовжити читання→

Лісова галузь принесла в бюджет 10 млрд грн – Юрій Болоховець

Дорогі українці, колеги-лісівники! Добігає кінця 2022 рік – надскладний, але вирішальний. Сьогодні тільки від нас залежить, в якій країні будуть жити наші нащадки. Україна — незалежна держава. Кожний із нас це розуміє. Ми, лісівники, з першого дня війни докладаємо всі зусилля для перемоги над країною-агресором. 

Продовжити читання→

Цього року держлісгоспи області заготовили 1,1 млн куб. м деревини

Традиційно лісоматеріали реалізовувалися через аукціони. Споживачі – приватні підприємства – придбали 554,6 тис. м куб.

На власних лісокомплексах держлісгоспи переробили 289,6 тис. куб. м.

Значні об’єми цього року були спрямовані на потреби оборони.

Продовжити читання→

Мисливство ­ – це спочатку про турботу. І в час війни – особливо

Війна знищує дім не лише людей, а й диких тварин. Ще точно не відомо, якими є масштаби втрат природи. Але вже очевидно, що після Перемоги нам доведеться відновлювати в тому числі популяцію багатьох видів.

Працювати над цим уже мають регіони, де є такі умови та можливості.

Продовжити читання→