Щодо публікації про оголошення підозри працівникам управління та одного з держлісгоспів області

Нагадуємо: підозра не є твердженням про винуватість особи. Справу розглядатиме суд.

Інформуємо про окремі факти та подаємо уточнюючі дані.

Перш за все, суть оголошеної ДБР підозри зводиться винятково до того, що рубку проведено без оцінки впливу на довкілля (ОВД). Саме це, на думку слідства, робить її незаконною. Слідство при цьому не бере до уваги наявність виписаного лісорубного квитка і все заготовлене, реалізоване згідно з чинними законодавством нараховують як збитки.

Наголошуємо:

  1. Згадані рубки передбачені матеріалами лісовпорядкування.
  2. Лісопродукція, отримана з ділянок:

100% заготовлена, оприбуткована державним підприємством та відображена в електронному обліку єдиної державної системи ЕОД;

100% реалізована відповідно до діючих цін;

100% отримані кошти на рахунок державного підприємства;

100% сплачені всі належні державі та органам місцевого самоврядування податки та збори.

Що стосується озвучених у публікації завданих збитків у 39 млн грн, пояснюємо: це не вартість вкраденої чи незаконно реалізованої деревини, а обчислення, відповідно до діаметрів пнів, деревина з яких була законно реалізована у встановленому порядку. Про що написано вище.

Щодо інших деталей.

Протягом 2020-2021 років ДП «Любомльське ЛГ» у процесі ведення планової господарської діяльності проводило рубки головного користування, в тому числі – на окремих ділянках на площі понад 1,0 га. Саме це стало підставою для відкриття кримінального провадження та в подальшому – оголошення підозри про вчинення злочину відповідальним працівникам обласного управління та відповідного лісогосподарського підприємства. Так як ці ділянки, на думку слідства, підпадали під проходження процедури оцінки впливу на довкілля.

Зазначимо: згадані ділянки, відповідно до чинного законодавства, визначені ВО «Укрдержліспроект» (як дерективним органом, до компетенції якого належить призначення лісових ділянок до певного виду лісогосподарського заходу, в т. ч. до рубок головного користування) такими,  що підлягають проведенню на них суцільних рубок головного користування. Переліки ділянок було внесено до матеріалів безперервного лісовпорядкування і затверджено Міністерством екології та природних ресурсів України.

Перед випискою лісорубного квитка було повністю дотримано діючі вимоги, а саме:

– спеціалізованою бригадою з відведення і таксації лісосік проведено відведення ділянок у рубку (перелік всіх дерев із встановленням їх товарності та основних лісотаксаційних показників), визначено площу та межі ділянок.

– на основі відповідних матеріалів відводів було проведено матеріально-грошові оцінки – для визначення суми сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів,

– відповідальними спеціалістами лісогосподарського підприємства ДП «Любомльське ЛГ» було сформовано пакет документів для видачі спеціального дозволу – лісорубного квитка та подано до дозвільного центру через Волинське ОУЛМГ,

– відповідальним спеціалістом обласного управління було проведено перевірку повноти поданого пакету документів у частині вимог, передбачених Постановою КМУ від  23.05.2007 р.  №761  «Про порядок видачі спеціальних дозволів», який є винятковим, та погоджено відповідні лісорубні квитки.

– на проведення відповідних рубок дозвільним центром видано необхідні дозволи.

У процесі проведення лісозаготівель, обліку та реалізації лісопродукції будь-яких порушень не виявлено.