Охорона лісу від пожеж – одне з найважливіших завдань, що покладені на лісівників

Для його виконання лісівники підходять виважено та продумано.

Щороку, напередодні пожежонебезпечного періоду, працюють над плануванням протипожежних заходів та поновленням наявних технічних засобів, усе для ефективної боротьби з вогняною стихією. Але головне правило для кожного лісівника – недопустити виникненню пожежі у лісі!

Цьогоріч особливу увагу приділили оновлення лісопожежних станцій(ЛПС).

Зокрема у ДП “Колківське ЛГ” таких станцій 4 по підприємству та пунктів зосередження протипожежного інвентарю – згідно з діючими вимогами та максимальним їх укомплектуванням.

Важливу роль відіграють спостережні вежі (5 по лісгоспу), оснащені телевізійними системами спостереження, які повністю охоплюють лісові масиви підприємства.

Пожежний автопарк підприємства включає 5 пожежних автомобілів та 10 тракторів з плугами. Також у резерві є 45 ранцевих лісових вогнегасників, призначених для тушіння кромки низових пожеж.

Побудовано 21 пірс на пожежних водоймах для забору води пожежною технікою.

На базі ЛПС створена пожежна команда чисельністю 12 чоловік, яка складається з водіїв пожежних автомобілів, трактористів та лісової охорони підприємства. Окрім того створена добровільна пожежна дружина до якої входить 119 працівників підприємства (87 з них це державна лісова охорона). Зі всіма членами лісової пожежної станції та добровільної пожежної дружини проведено навчання з питань пожежної безпеки згідно затвердженої програми. Усі працівники, що залучаються до гасіння лісових пожеж, застраховані від нещасних випадків.

З початку пожежонебезпечного періоду вже створено 400 км нових мінералізованих смуг у соснових масивах, та проведено догляд за існуючими протяжністю 650 км.

Важливі протипожежні функції виконують рекреаційні пункти, яких у підприємстві налічується 11 великих рекреаційних зон та 37 менших рекреаційних пуктів для безпечного відпочинку у лісі, облаштовані куточками з агітаційними матеріалами щодо правил безпечного перебування в лісі.

Завдяки усім проведеним заходам, лісових пожеж на даний час в лісах ДП «Колківський лісгосп» не було, хоча було здійснено 38 виїздів пожежної техніки на гасіння сухої трави на землях запасу.