Які факти лісопорушень фіксують у держлісгопах області

Злісним лісопорушникам вручати військові повістки, а вилучені авто передавати на потреби армії. Як вважаєте, таку практику варто запровадити з метою припинення цього злочину?

Тим часом працівники державної лісової охорони та груп оперативного реагування продовжують виявляти та затримувати чоловіків за самовільні порубки та крадіжки деревини. Розповідаємо лише про окремі з таких, які останніми днями зафіксувала лісова охорона.

Працівниками лісової охорони ДП «Маневицький лісгосп» спільно із представниками добровольчого формування тероборони Маневицької ОТГ затримано автомобіль ЗІЛ із вантажним відділенням фургонного типу, в якому групою жителів с. Тоболи Камінь Каширського району перевозилося приблизно 5 метрів кубічних круглих лісоматеріалів. Документи на лісопродукцію були відсутні, колоди не позначні бирками електронного обліку деревини. Автомобіль із лісопродукцією затримано і доставлено у відділення поліціі. За фактом проводиться перевірка, встановлюється походження виявленої деревини.

Працівниками державної лісової охорони Видертського лісництва ДП «Камінь-Каширське ЛГ» було зафіксовано незаконну порубку, де загальна сума збитків понад 16 тис. грн. На місці встановили чергування. І недаремно. Двоє жителів с. Воєгоще прибули вантажити деревину. Один із чоловіків, особа якого відома і який вже притягався за лісопорушення, втік. Напарника вдалося затримати на місці. Деревину і транспорт вилучено. Поліція встановлює деталі.

Працівники групи оперативного реагування ДП «Любешівське ЛМГ» на автодорозі Любешів-Велика Глуша затримали автомобіль, яким керував житель с. Седлище Камінь Каширського району. Разом зі своїм односельчанином чоловіки перевозили деревину без документів. Автомобіль із лісопродукцією затримано і доставлено у відділення поліціі.

Працівники ДП «Ківерцівське ЛГ»виявили самовільну порубку 26 дерев. На місце вчинення злочину було викликано працівників поліції. Як виявилось, правопорушники працювали окремо один від одного. Встановлено кількість дерев, які зрізав кожен із них. Складено адмінпротоколи. Обтяжує злочин те, що здійснено рубки на території природозаповідного фонду. Одному з порушників, який неодноразово притягувався за подібне, буде вручено повістку.

Факти лісопорушень останніми днями фіксували працівники лісової охорони й інших лісогосподарських підприємств.

Нагадуємо: патрулювання лісових масивів у період свят буде посилено – для охорони волинських лісів в тому числі від пожеж та засмічення.