«Лісівники завжди будуть підтримувати учнівські лісництва» – такий меседж Олександра Кватирка передали керівникам учнівських лісництв представники ОУЛМГ

 «Розвиток та вдосконалення діяльності учнівських лісництв» – таку назву мав обласний семінар-практикум для керівників шкільних лісництв, що відбувся на базі Волинського обласного еколого-натуралістичного центру. Волинське ОУЛМГ на ньому представляли начальник відділу лісового господарства і голова обласної організації ТЛУ Борис Бабеляс та прес-секретар облуправління і вчений секретар облорганізації ТЛУ Сергій Цюриць. Захід відбувся у рамках «Малої лісової академії».

Семінар-практикум розпочався з арт-терапії: практичний психолог ВОЕНЦ Юлія Терещук запропонувала учасникам «Подорож чарівним лісом до глибин власної душі».

Відтак до присутніх звернулася директор Волинського ОЕНЦ, заслужений працівник освіти України Валентина Остапчук. Щонайперше, Валентина Адамівна подякувала за підтримку, розуміння і співпрацю начальнику Волинського ОУЛМГ Олександру Кватирку, усім лісівникам  Волині. Також акцентувала увагу на актуальності екологічної освіти та профорієнтаційної роботи. Зупинилася також на важливості впровадження «Інноваційних форм додаткової біологічної освіти в позакласній роботі».

При цьому Валентина Остапчук наголошувала, що діяльність учнівських лісництв Волинські обласні ЕНЦ та УЛМГ координують також з ВНУ ім. Лесі Українки, ЛНТУ, Академією рекреаційних технологій та права і Шацьким лісовим коледжем ім. Валентина Сулька.

У свою чергу Борис Бабеляс від імені начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка, усіх лісівників Волині подякував освітянам і представникам вишів за еколого-лісівниче виховання дітей, їхню участь в усіх лісокультурницьких акціях, прибиранні лісу, заготівлі насіння, а також активну просвітницьку роботу, бережливе ставлення до Природи. Борис Павлович наголосив, що лісівники дорожать цією співпрацею, вона дає результати, і запевнив, що й надалі будуть максимально підтримувати цей профорієнтаційний та екологічний молодіжний рух.

До речі, на зустріч з керівниками учнівських лісництв прийшли представники усіх вишів: ректор академії рекреаційних технологій і права Людмила Стасюк, завідувач кафедри екології та агрономії ЛНТУ Василь Іванців, доцент кафедри лісового та садово-паркового господарства ВНУ ім. Лесі Українки Валентина Андрєєва, заступник директора з виховної роботи Шацького лісового фахового коледжу ім. Валентина Сулька Оксана Деркач і її колега Олена Гуж. Вони говорили про «Соціальне партнерство закладів позашкільної та вищої освіти», «Сучасні підходи до проведення наукової роботи з вихованцями шкільних лісництв», «Можливості використання інфопростору для особистого розвитку школярів», «Професійно-практичну підготовку студентів у сучасних умовах: стан, проблеми, потенціал розвитку».

Керівники учнівських лісництв області мали можливість поділитися досвідом, підкорегувати плани діяльності на цей рік. Йшлося також про участь школярів у Президентській програмі «Зелена країна», у якій юннати беруть активну участь.

Переможці різноманітних конкурсів були нагороджені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ