Юрій Болоховець прозвітував про рік роботи галузі перед профільним Комітетом Верховної Ради України

“Сьогодні звітував перед Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо роботи Державне агентство лісових ресурсів України у 2021 році, заначив Голова Держлісагентства на своій сторінці у Фейсбук. – За минулий рік лісгоспи Держлісагентства показали найкращі показники за останні 30 років. Про це детально розповідав у цій публікації https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1701797993497816&id=100010028957829.

За рік ми суттєво покращили нормативно-правову базу лісового господарства:

– 2 законопроєкти прийнято у першому читанні (закон про ринок деревини та самосійні ліси) та завершено процедуру приєднання до Європейського Інституту лісу.

– Схвалено 4 постанови Уряду. Серед іншого Порядок проведення національної інвентаризації лісів та перерозподіл ЧЧП.

– Затверджено 6 наказів Міндовкілля, що регулюють ведення лісового та мисливського господарства, у тому числі довгоочікуваний порядок проведення лісовпорядкування.

– Є суттєві досягнення у забезпеченні прозорості та цифровізації галузі. Це стосується питання надання адміністративних послуг в онлайн-форматі.

Завершуємо погодження відповідної нормативної бази, цифрову трансформацію адмінпослуг та їхню інтеграцію в державну систему «Дія». Крім того, працюємо над створенням модуля Е-посвідчення мисливця, е-паспорту на породу мисливської собаки, іншого ловчого звіра і птаха, е-ліцензії на добування мисливських тварин тощо.

Детально про наші річні досягнення і плани на цей рік я розповім під час свого публічного звіту – 2 березня. Також буду готовий відповісти на всі питання громадськості. Тож слідкуйте за оновленнями на нашому сайті. Незабаром там буде опубліковано звіт для попереднього ознайомлення.

Разом з цим зазначу, що лісова галузь потребує підтримки Уряду, особливо з огляду на вирішення питання фінансового забезпечення – на даний час забезпечується лише 26% від потреби.

Необхідно як відновлення бюджетного фінансування південно-східних нересурсних областей України, так і подальше зниження відрахувань частини чистого прибутку із 50 до 30%”.