Лісівники та рятувальники Волині готуються до пожежонебезпечного періоду

9 та 10 лютого на базі Шацького лісництва ДП «Любомльське лісове господарство» тривали традиційні спеціалізовані пожежні навчання лісівників та рятувальників. Крім теоретично-практичної підготовки, відбулося тестування технічного стану пожежних автомобілів та перевірка їх комплектації.

Навчання пройшли водії пожежних автомобілів,  інженери ОЗЛ, відповідальні за захист лісу від пожеж у держлісгоспах області. Спільні дії у випадку виникнення пожеж відпрацьовували разом із лісівниками співробітники ГУ ДСНС України у Волинській області.

Перший етап заходу, який проходив 9 лютого, відбувся у форматі інформування про комплекс заходів та засобів, з якими повинні працювати водії, інженери ОЗЛ для недопущення та гасіння лісових пожеж.

Перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ  Руслан Войцеховський наголосив: такі навчання – підготовчий етап. Будуть ще традиційні заходи з перевірки комплектації техніки, забезпечення необхідними засобами та матеріалами, тренування щодо злагодженості дій. Тому що це – запорука оперативності, що є найважливішим у випадках пожеж.

Заступник начальника головного управління ДСНС у Волинській області Віктор Милостивий розповів про основні небезпеки та ризики, перерахував головні виклики, які несуть пожежі в екосистемах.

Учасникам навчань розповіли також про порядок роботи зі спецтехнікою, насосним та пожежно-технічним обладнанням. Під час навчань  продемонстрували відео ліквідації гасіння пожеж. Співробітники ГУ ДСНС України у Волинській області продемонстрували правильність  надання домедичної допомоги.

Сьогодні,10 лютого, відбувся другий етап заходу – навчання на базі Шацького лісництва. Водії пожежних автомобілів лісогосподарських підприємств на практиці вдосконалили навики роботи з насосним та пожежно-технічним обладнанням, спецтехнікою, послідовністю  гасіння лісової пожежі.

Співробітники ГУ ДСНС України у Волинській області розповіли та показали спецтехніку свого пожежного автомобіля та наглядно продемонстрували його роботу.

Дводенні навчання показали найважливіше: лісівники та рятувальники готові і вміють співпрацювати. Працівники обох структур – люди професійні та відповідальні. А це – головна запорука безпеки лісу.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ