Лісівники – для громади. Співпраця на засадах партнерства

Завершення року та початок нового традиційно є порою підведення підсумків. Від того, наскільки успішними є підприємства в громаді залежить, життя її мешканців.

Хоча роботу лісівників нерідко критикують, проте саме державні лісогосподарські підприємства на Волині часто є основними бюджетонаповнювачами.

Незважаючи на те, що сплачені лісівниками податки до бюджетів за минулий рік зросли, об’єми лісозаготівлі зменшились. У 2021 році держлісгопи заготували деревини менше на майже на 300 тис. м3, ніж у 2019-му.

Як каже голова Ківерцівщини Олександр Ковальчук, лісове господарство є другим за рівнем наповнення платником податків для громади. Завдяки вчасно сплаченим коштам вже вдалось зробити чимало для покращення життя мешканців.

«Не було такого, щоб лісівники відмовили нам в будь-чому: чи це організація заходів, чи допомога пиломатеріалами, чи підтримка громадян, які того потребують. Дуже суттєво відчувається вся їхня плата до бюджету громади. Тим більше –  я прекрасно розумію, що це є державне підприємство, до якого взагалі з Києва не приходять гроші. Вони самі на себе заробляють. Я розумію, що є обурення серед населення, і раніше було, що ліс вирізають. В мене теж були такі думки, але як почали розбиратись, то ріжуть лише той ліс та дерева, які досягли певного віку, для реалізації, і щоб люди, в тому числі, мали гідну зарплату, – зазначає Олександр Ковальчук.

Нагадаємо: за 2021 рік волинські лісогосподарські підприємства сплатили до бюджетів усіх рівнів 561,9 млн гривень податків та зборів. Це майже на 200 млн грн більше, ніж за минулий рік. І на 273,6 млн перевищує показник 2019-го. Зокрема, до Державного бюджету України сплачено 287,9 млн грн та 163,8 млн грн – до місцевого бюджету. Єдиного соціального внеску держлісгоспи області сплатили 110, 2 млн грн.

Співпраця лісогосподарських підприємств на вигідних засадах ведеться і з комунальними підприємствами в громадах.

Сергій Коба, керівник КП «Володимир-Волинськтеплоенерго», зазначає: «Сьогодні брати тверде паливо для забезпечення закладів освіти, культури, медицини і зокрема жителів нашого міста – це в нашому лісовому господарстві. Ця співпраця йде на взаємовигідних засадах. Сьогодні є розуміння лісового господарства, що це для соціальної сфери, тому і ціни дещо нижчі.

Одним із основних бюджетонаповнювачів у Павлівській громаді є місцеве лісове господарство. Завдяки співпраці та податкам, які отримують від лісової галузі, вдається зробити життя мешканців більш комфортним.

Андрій Сапожник, голова Павлівської територіальної громади розповідає: «Це фактично один з основних платників податків до нашого місцевого бюджету. В нас із ними досить гарна співпраця і розуміння. Кошти, які сплачують лісівники, йдуть в загальний бюджет громади. Фактично – на виплату заробітних плат, утримання дитсадочків, шкіл, місцевих доріг та об’єктів соціальної сфери. Співпраця волинських лісівників з органами місцевого самоврядування та активом громад є особливо тісною останнім часом. І це дає відчутний результат, перш за все, для мешканців громад.