Щодо реорганізації державних лісогосподарських підприємств

Йшлося під час робочої наради з головами територіальних громад Ковельщини.

Відбулося засідання за участі голови Ковельської районної державної адміністрації Ольги Черен, голови Ковельської районної ради В’ячеслава Шворака, представників контролюючих та правоохоронних структур.

Серед запрошених – заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Лідія Турянська.  Вона поінформувала про особливості реорганізації державних лісогосподарських підприємств області.

Лідія Турянська зокрема зазначила, що реформування галузі – важливий і потрібний процес, вимога часу. Таку позицію підтримали практично всі учасники тривалих обговорень, які проводилися із усіма зацікавленими сторонами.

Перш за все, при проведенні реформи з укрупнення держлісгоспів в основу покладено збереження колективів. Укрупнення державних підприємств жодним чином не вплине на діяльність основних кваліфікованих працівників галузі (лісничих, майстрів лісу, лісників) та робітників лісокультурних чи лісогосподарських робіт. Перегляду потребуватиме виключно склад адміністративного персоналу.

Щодо надходження коштів до місцевих бюджетів – головне питання, яке турбує керівників громад, доповідач пояснила: процес реорганізації держлісгоспів не може вплинути на систему оподаткування; законодавство про оподаткування підприємств визначає держава, тож місцеві податки і збори, як і раніше, будуть залишатися у громадах.

Реорганізація структури підприємств покликана підвищити ефективність управління та посилити контроль за результатами роботи галузі – це одна з основних вимог сучасного суспільства. Скорочення апарату управління, якщо таке відбудеться, не вплине на кількість лісництв та кількість штатних одиниць робітничих професій, оскільки зміна структури управління не може зменшити кількість роботи у господарському циклі лісгоспу.

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі, відповідно до діючого законодавства, і надалі буде перераховуватися до місцевого бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Фактично – відбудеться укрупнення лісогосподарських підприємств, оптимізація, що дасть можливість економії витрат на адміністративні потреби.

На завершення Лідія Турянська зазначила, що Волинське ОУЛМГ відкрите до обговорення. За потреби подібні зустрічі відбудуться і в інших районах області.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Фото із сайта Ковельської райдержадміністрації