Громади закликають долучитися до озеленення

30 жовтня цього року у рамках глобального екологічного проєкту Greening of the Planet як в Україні, так і за кордоном заплановано провести Акцію «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу».

Про це стало відомо учора, 22 жовтня, під час зустрічі керівництва області, координаторів цього проєкту та голів територіальних громад.

Координаторка проєкту на Волині, депутатка облради Юлія Вусенко вручила символічні подяки голові обласної ради Григорію Недопаду, очільнику ОДА Юрію Погуляйку та начальнику Волинського ОУЛМГ Олександру Кватирку за участь в акції з Озеленення планети, яка відбувалась навесні цього року. За її словами, тоді було висаджено понад 5,5 млн дерев.

“Попередні наші Акції мали на меті посадити якомога більшу кількість дерев, але ми зрозуміли, що не менш важливим є об’єднання великої кількості людей. Бо так ми не просто висаджуємо дерева, а змінюємо ставлення людей до природи, – зауважила вона. – Закликаю усіх голів громад долучатися до цієї акції, яка набула цьогоріч глобальних масштабів. Ми хочемо об’єднати 1 мільйон людей, які одночасно висаджуватимуть дерева 30 жовтня, і таким чином встановити світовий рекорд. В перспективі хотілося б, аби ми запланували подальшу спільну висадку дерев, аби на території новостворених громад з’являлися нові сквери, парки і заліснені території”.

Вона також подякувала партнерам проєкту, а саме: представникам благодійного фонду “Озеленення України”, Міндовкілля, Держлісагенства та Міністерства закордонних справ, які посприяли поширенню цієї ініціативи не лише на території України, а й у 110 країнах світу.

“Наші дипломати за кордоном долучають до цієї акції значну кількість людей. І це позитивний приклад, який показує наша держава світовій спільноті»,- наголосила вона.Своєю чергою Олександр Кватирко заважив, що лісівники Волині гарантують максимальне сприяння проведенню таких акцій та готові допомогти з посадковим матеріалом.

“В рамках державної програми “Зелена країна” проводяться низка акцій: “Озеленення країни”, “Майбутнє лісу у твоїх руках” до яких ми також долучаємось. На жаль, сьогодні в області виділено лише 59 гектарів земель під заліснення. Тому, прошу переглянути це питання на місцях”, – звернувся він до голів тергромад.

Голова обласної ради також закликав очільників громад долучатися до цієї роботи. “Не варто забувати про такі державні підприємства, як Гріненерго, чиї землі необхідно передати якнайшвидше в користування держлісгоспів, які впорядкували б ведення лісового господарства на цих територіях. Це підприємство володіє суттєвими територіями, у той же час не сплачує податки до місцевих бюджетів, а відтак втрачає Волинь і держава загалом”, – наголосив Григорій Недопад.

Із сайта Волинської обласної ради