На Волині лісівники створили сучасні зони відпочинку нового формату

Від учора, 22 жовтня, на Волині запрацювали рекреаційні пункти нового зразка. Сучасні, стилізовані, з якісно новим обслуговуванням.

Загалом таких вже облаштовано 6 в області. На базі Ковельського, Володимир-Волинського Прибузького, Маневицького, Колківського лісових господарств та ДП «СЛАП «Ратнеагроліс».

На 3 із них – у смт Голоби Ковельського р-ну, Маневичі Камінь-Каширського та Колки Луцького р-нів – побували голови облдержадміністрації Юрій Погуляйко та обласної ради Григорій Недопад.

Волинські ліси – це потужний потенціал для розвитку туризму. Волинь має унікальні туристично-рекреаційні та природні ресурси, однак, не завжди цей ресурсний потенціал використовується ефективно. Тому, на переконання очільника області, облаштування волинськими лісівниками місць для відпочинку, так званих рекреаційних пунктів, допомагає зробити регіон туристично привабливим як для місцевих жителів, так і для іноземних туристів та потенційних інвесторів.

«Це стильно, естетично, комфортно та функціонально. І усе це зроблено руками лісівників. Волинські лісогосподарники дуже високо підняли планку. Це гідне того, аби слугувати прикладом для усієї України», – поділився враженнями Григорій Недопад.

Ініціатором реконструкції зон рекреації став начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.

Зараз на Волині разом із цими загалом є 127 великих та 655 малих зон відпочинку.

Останніми роками рекреація в області значно пішла вперед у своєму розвитку. Ще у 1996 році лісових зон відпочинку було не більше 20.  Причому, маленьких, тобто переважно одиничних бесідок.

«Це реальний привід для гордості – Волинь у цьому напрямку впевнено займає лідерство.

І річ не лише в кількості. Рекреаційні пункти стали кардинально інакшими – сучасними, з усіма необхідними атрибутами, місцями для паркування авто. Справжня туристична локація.

Рекреаційні зони – або як ми їх називаємо – малі рекреаційні пункти –  бувають не лише над дорогою, як цей, а й у глибині лісу або поблизу населених пунктів – у місцях, які місцеві жителі вже традиційно обирають для свого відпочинку.

Ми ж зі свого боку маємо подбати, щоб рекреаційний пункт був ще й максимально безпечним. Причому не тільки для гостей, а й самого лісу. Адже у спекотний період такі зони відпочинку є профілактикою та попередженням пожеж у лісових масивах», – зазначає Олександр Кватирко.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ