Розроблено обласну програму розвитку лісового господарства Волині

Про це стало відомо у ході засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. У необхідності  прийняття обласної програми розвитку лісового господарства на 2022 – 2026 роки депутатів переконував перший заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Войцеховський.
Він розповів, що метою прийняття такого документу є забезпечення сталого розвитку лісового господарства на території Волині, а також виконання Указу Президента щодо збереження та відтворення лісів. 

“Заходи програми здебільшого будуть фінансуватися власним коштом підприємств лісового господарства у прогнозованій на 4 роки загальній сумі майже 1,5 млрд гривень. Між тим, ми розраховуємо на  виділення з обласного бюджету 1,9 млнгривень для оформлення об’єктів природно-заповідного фонду та ще 20 млн гривень – для будівництва насіннєвого центру з вирощування посадкового матеріалу, “, – зауважив він.

Руслан Войцеховський повідомив, що селекційний центр з вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою планується побудувати на території базисного розсадника Ратнівського лісомисливського господарства, який сьогодні є одним із найбільших на території України, має достатню кількість посівних відділень та необхідну інфраструктуру.
Голова екологічної комісії Юрій Ройко нагадав, що в лютому цього року Волиньрада підтримала звернення щодо розробки державної стратегії управління лісами, а відтак ця програма має розглядатись саме у цьому контексті.

“Лісова галузь гостро потребує змін, трансформації і модернізації. А оскільки основні акценти цієї програми пов’язані зі збільшенням показників лісистості в області до оптимального рівня, тобто шляхом створення нових лісових насаджень, здійснити це буде не можливо без вдосконалення насіннєвої, селекційної, розсадницької бази”, – констатував голова профільної комісії.
Однак, депутати Олександр Пирожик та Людмила Кирда поставили під сумнів ймовірність віднайти в обласному бюджеті кошти на фінансування заходів програми.
Присутній на засіданні екологічної комісії голова обласної ради Григорій Недопад закликав обранців громади підтримати програму, адже її фінансування буде здійснюватись з огляду на перевиконання обласного бюджету.
В результаті дискусії члени комісії більшістю голосів рекомендували Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства як розробнику Програми першочергово, відповідно до законодавства, провести процедуру стратегічної екологічної оцінки цього документу, а потому повернутися до її розгляду. 

“Ми розуміємо, що після проходження цієї процедури, у програму буде внесено ряд змін і коректив, які ми знову розглянемо на засіданні екологічної комісії, перед остаточним її затвердженням сесією”, – резюмував   голова профільної комісії Юрій Ройко.

Із сайта Волинської обласної ради