Журналісти досліджують, які волинські громади передаватимуть землі під нові ліси

«Зелена країна» – президентська програма, яка передбачає висадження 1 мільярда дерев за 3 роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років. Волинські лісівники активно взялись впроваджувати в життя програму та одразу зайняли лідерство в країні по залісненню нашого регіону.

Наразі понад 2 млн дерев уже висадили на території області, осіння лісокультурна кампанія триває. З 1 жовтня по 30 листопада за ініціативи Держлісагентства України запланована  акція «Створюємо ліси разом», де кожен охочий зможе долучитись до хорошої справи – висадки дерев.

Саме лісами Волинська область  славилась завжди.  Державне підприємство «Ківерцівське лісове господарство» займає територію майже 30 тис. гектарів. Тутешні лісівники теж дбають за те, аби території лісових угідь лише примножувались.

Богдан Васюхник, головний лісничий ДП Ківерцівське лісове господарство: «Начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Олександром Кватирком було поставлено для лісівників Волині чіткі умови та завдання, щоб програма Президента виконувалась у відповідні терміни та об’єми. Директори лісогосподарських підприємств одразу розпочали зустрічі  із місцевою владою, постійно ведуться діалоги щодо передачі земель, які в подальшому будуть заліснюватись. Тому кожне підприємство, і не без виключення ДП «Ківерцівське лісове господарство», зацікавлене у створенні потужної бази із вирощування посадкового матеріалу».

На базі Муравищенського лісництва є два розсадники з сіянцями однорічного та дворічного дуба. Загалом лише у цьому лісництві виростили понад 70 тис. сіянців, які згодом  стануть новим волинським лісом, що висадять на території господарства.

Володимир Скрицький, лісничий Муравищенського лісництва: «Для виконання програми Президента «Зелена країна» посадкового матеріалу більш ніж достатньо. Основне питання – у виділенні землі під нові ліси».

Як каже головний лісничий Ківерцівського лісового господарства, без підтримки громад не буде нових лісів, тому лісівники надіються  на співпрацю.

Голова Ківерцівської ТГ Олександр Ковальчук каже, що з  лісівниками уже вдалось налагодити співпрацю, тож території в громаді, які пустують, готові передати у користування.

«Як керівник однієї з громад, яка заліснена на 50%, зазначу, що співпраця з держлісгоспами і головним управлінням є чудова. З чим би ми не звернулись, вони завжди допомагають. Ми однозначно будемо долучатися до програми, всі ті землі, які були заліснені держлісгоспами раніше, будуть передані у користування держлісгоспу. Ми будемо розглядати також варіанти передачі під заліснення земель, які нам були передані і зараз не використовуються».

Для мешканців громад ліси часто стають не лише місцем відпочинку, а й можливістю додаткового заробітку. Тож ідею заліснення територій підтримують, оскільки гарний, доглянутий  ліс це свіже повітря та естетичне задоволення.

Як кажуть лісівники, посадкового матеріалу однозначно вистачить , аби втілювати поставлені Президентом завдання, потрібні лише території для заліснення.

Проте не всі керівники громад готові долучатись до заліснень своїх територій, адже оренда землі  від аграріїв більш прибуткова для бюджетів громад. Аби ліс приносив перший прибуток, потрібно чекати понад 40 років, тож багато хто обирає гроші.