Олександр Кватирко поінформував про ситуацію із забезпеченням населення та установ дровами паливними

Спільна розширена нарада відбулася учора, 5 жовтня, при голові облдержадміністрації Юрієві Погуляйку та голові облради Григорієві Недопаду. Опалювальний сезон 2021-2022 та тарифи на теплопостачання і гарячу воду  – головні питання, які обговорили керівники та депутати обласної ради, начальники структурних підрозділів ОДА, голови територіальних громад, районних рад і РДА, керівники газових та енергетичних збутових компаній, комунальних установ.

Участь у нараді взяв начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

Прогнозованість та скоординованість дій усіх учасників процесу у підготовці та проведенні опалювального періоду надзвичайно важлива. На цьому наголошували керівники області, саме тому під час наради заслухали максимально різні сторони.

Обговорення питання було викликане змінами цінової політики на газ.

Різке зростання ціни газу у світі спричинило обговорення на рівні держави. Як повідомляє відділ інформаційної політики Волинської ОДА, нещодавно за дорученням Президента Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу підписали Меморандум, відповідно до якого  опалювальний сезон планується завершити зі сталими тарифами на тепло та гарячу воду.

Про витрати  на оплату енергоносіїв та потреби щодо збільшення дотацій із бюджету на такі цілі  доповів начальник департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк, керівник «Волиньгаз Збуту» Микола Тищук повідомив про ситуацію із цінами та юридичною організацією процесу.

Про стан забезпечення паливними дровами доповів начальник обласного управління лісомисливського господарства Олександр Кватирко.

– Підготовку до опалювального сезону держлісгоспи   області розпочали ще у квітні – підбиттям підсумків та формуванням балансу потреб. Збір аналогічних даних відбувається щороку. Керівники підприємств отримують необхідну інформацію, у тому числі спілкуючись із головами громад, старостами, безпосередньо установами, які є споживачами цього виду твердого палива, приватними домогосподарствами.

Відштовхуючись від потреб всіх перерахованих споживачів, орієнтовні річні запаси такого виду палива на Волині загалом мають становити не менше 66 тис. м3, з них потреби безпосередньо населення – в межах 45 тис. м3.  Поки їх вдається покрити наявним ресурсом деревини і відходів переробки держлісгоспів області, – зазначив головний лісівник області і додав: – Ми зробили максимально доступною інформацію про придбання дров. Контакти відповідальних за реалізацію дров та актуальні  ціни за видами палива розміщені на сайті управління у розділі «Громадянам» – «Заготівля та реалізація дров паливних», інформацію оприлюднювали у місцевих ЗМІ.

Подібна інформація була розміщена на сторінках лісгоспів у мережі Фейсбук, її подано в органи місцевого самоврядування та місцеві структури, які дотичні до питання забезпечення населення дров’яним паливом.

Олександр Кватирко також повідомив, що за 9 місяців року споживачам уже реалізовано 48 240 м3 паливних дров, з яких:

– 36729 м3 – населенню;

– 5768 м3 – об’єктам соціальної сфери;

– 5743 м3 – суб’єктам господарської діяльності.

Вказані обсяги зберігаються на рівні відповідного періоду минулого року, незважаючи на зниження об’ємів заготівлі на 103,0 тис. м3.

Меншу частку від загальних потреб становлять інші види палива – відходи переробки: це тирса, кускові відходи та колоті дрова.

– Окрему  увагу приділяємо соціально чутливим категоріям населення. Ці питання – на особистому контролі кожного керівника держлісгоспу.

Протягом останніх двох тижнів у співпраці із соціальними службами та органами місцевого самоврядування реалізовано програму забезпечення дровами родин військовослужбовців, самотніх мешканців громад та родин, які потребують підтримки, – наголосив начальник Волинського ОУЛМГ.

Підсумовуючи результати обговорення, керівники області наголосив на відповідальності кожного у своїй сфері діяльності за підготовку і проходження опалювального періоду.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Фото із сайта Волинської обласної ради