Створення нових лісів, догляд та охорона лісових масивів – акценти виробничої наради

Проведення зустрічей із керівниками територіальних громад та представниками Держгеокадастру щодо виділення земель під створення нових лісів в рамках виконання Указу Президента України «Про деякі питання щодо збереження та відтворення лісів, стан та перспективи лісового насінництва, виконання плану лісовідновлення та лісорозведення, проведення доглядів за лісовими культурами, якість проведення рубок формування та оздоровлення лісів, оформлення речових прав на землі лісогосподарського призначення, стан охорони лісів від самовільних рубок та заходи із запобігання незаконного обороту деревини, санітарний стан лісових насаджень, перспективи ведення мисливського господарства – про це та багато іншого йшлося під час розширеної виробничої наради під головуванням начальника управління Олександра Кватирка.

На нараді присутні – заступники начальника Волинського ОУЛМГ, керівники та головні спеціалісти відділів та секторів управління, директори, головні лісничі та лісничі державних підприємств.

Обговорення, що відбулося, стало результативним та багатовекторним.

Щодо питань ведення лісового господарства та вирощення необхідної кількості сіянці і доглядів за лісом доповів начальник відділу лісового господарства Борис Бабеляс.

Він проаналізував ситуацію в розрізі лісгоспів, вказавши в тому числі на недоліки на необхідні об’єми робіт.

Олександр Кватирко щодо цього наголосив: в зв’язку з виконанням відповідного Указу Президента України Володимира Зеленського всі підприємства повинні бути готові до збільшення плану заготівлі лісового насіння та відповідно – суттєвого нарощення показників вирощення стандартного посадкового матеріалу. Головний лісівник області також зазначив на необхідності проведення зустрічей із керівниками територіальних громад, які вже тривають. Результатом такої роботи має стати чіткий план щодо виділення земель, де будуть створені нові ліси.

Завідувач сектору охорони і захисту лісу Володимир Левосюк прозвітував: за 6 місяців року працівниками лісової охорони та груп оперативного реагування було виявлено 325 випадків незаконної порубки лісу. Всі матеріали передані в районні відділення національної поліції. Всього за поданням лісової охорони вже відкрито 16 кримінальних проваджень.

Завідувач сектором мисливського господарства Віталій Каращук серед іншого нагадав,  що 7 серпня стартує сезон полювання. Тож наголосив на необхідних підготовчих моментах.

У підсумку наради було поставлено чіткі завдання щодо кожного із напрямків.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ