Перші дні життя лісу: на ратнівському розсаднику проростає насіння

Теплиці рясно вкриті паростками – проростає сосна, ялина, дуб, вільха, береза та інше насіння. І хоча лісівники над цим багато та важко працюють, робота приносить задоволення, тому що є віддача.

Ратнівський теплично-розсадницький комплекс, що діє на базі державного підприємства «Ратнівське лісомисливське господарство», – це 28 теплиць по 0,05 га. Цієї весни тут висіяли насіння сосни звичайної на площі 1,08 га, ялини європейської – 0,01 га, також модрини європейської, вільхи чорної та берези повислої.

На полі висіяні дуб звичайний – 0,25 га, дуб червоний – 0,05 га, липа серцелиста – 0,01, також яблуня, груша, абрикос. Із чагарників – пухироплідник калинолистий, аморфа, шипшина.

Всього засіяно 1,6 га площі.

Щороку на розсаднику, що є одним із найбільших в Україні, лише посадматеріалу сосни звичайної вирощують до 8 мільйонів штук. Це дає змогу забезпечити садивним матеріалом практично всі лісгоспи області. Усе вирощене завжди реалізовується. Так було і під час цьогорічної лісокультурної кампанії.

У 2018 тут було закладено плантацію модрини європейської площею 2 га – для збору в майбутньому шишок та насіння.

Безпосередньо на розсаднику постійно працюють 4 лісокультурниці. Чимало роботи у працівника, що займається поливом, також є сторож і тракторист.

Начальник розсадника Григорій Козел розповідає, що до своєї роботи всі підходять із любов’ю. Та й без здорового фанатизму у цій справі не обійтися, адже догляд за рослинами вимагає постійного дбайливого ставлення, незважаючи на свята і вихідні.

Це й помітно. Територія – а це 36 га площі – доглянута, всюди – урни для сміття. І найцікавіше – розкішний вибір декоративного посадкового матеріалу та квітів.

Тож якщо вам потрібні ялина канадська, самшит вічнозелений, ялівці кількох видів та форм, туя західна, тис ягідний, кипарисовик, спірея – звертайтеся за телефоном:

068 265 24 89 (начальник базисного розсадника Григорій Козел).

Пресслужба Волинського ОУЛМГ