Як працюють над вирощенням лісу на Любешівщині

Щойно завершиться лісокультурна кампанія – уже потрібно дбати про сіянці та саджанці для наступної. І так упродовж століть.

У ДП «Любешівське ЛМГ» цьогоріч провели лісовідновлення на 254 га, створивши 113 га лісових культур та на 140,2 га провівши природнє лісовідновлення, у тому числі на 35,7 га – сприяння природньому лісовідновленню. Загалом висадили до мільйона сіянців сосни звичайної, дуба звичайного, берези повислої, дикої груші та яблуні.

– Всі ці сіянці – з нашого постійного і тимчасового розсадників, – розповідає інженер з лісових культур ДП «Любешівське ЛМГ» Віра Оласюк. – Завершили технічне приймання культур і можемо констатувати, що маємо дуже добрий клас якості – на 73,9 га, добрий клас якості – на 39,9 га. Тобто, вирощений нами посадковий матеріал, має досить гарну приживлюваність.

Зараз лісокультурниці ДП «Любешівське ЛМГ» працюють над забезпеченням посадковим матеріалом лісокультурної кампанії-2022.

– Ми маємо два власні лісорозсадники: постійний – у Дольському лісництві та тимчасовий – у Деревківському, – розповідає Віра Степанівна. – Перший – площею 0,65 га. Тут цьогоріч висіяли 80 кг насіння сосни звичайної та розсіяли 2 кг насіння ялини, 10 кг – каштана, 5 кг – липи, а ще – груші, яблуні та спіреї. Це до мільйона сіянців. Вони вже зійшли, тепер їх потрібно доглядати, берегти від хвороб, посухи та шкідників.

Цей лісорозсадник під особливим контролем керівництва лісомисливського господарства, а сама Віра Оласюк буває на нім чи не щодня. Побілили огорожу, поновили ловчі ями від медведки, висіяли чорнобривці. Все літо тут порядкуватимуть досвідчені лісокультурниці Галина Демих та Наталія Сухаревич. Саме вони дбають про комфорт найменшенького лісу ДП «Любешівське ЛМГ». Їм допомагає дев’ятикласниця, учениця Підкормільського шкільного лісництва Софійка Сухаревич. Колеги останньої – юні лісівники Деревківського, Підкормільського та Цирського шкільних лісництв – щороку також долучаються до заготівлі насіння деревних лісових порід. Торік, зокрема, назбирали 500 кг жолудя. 300 кг використали для шпигування, 200 кг висіяли у Деревківському тимчасовому розсаднику. Тож на наступну лісокультурну кампанію буде ще й до 20 тис. саджанців дуба звичайного.

Ліси Майбутнього самі по собі не з’являються, це клопітка безперервна робота.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Процес викопування сіянців перед посадкою
Посів на розсаднику