У волинських лісах встановлено ще 3 сучасні системи відеоспостереження

Ліси Маневиччини вже 100-відсотково перебувають під якісним відеонаглядом.  Це надзвичайно важливо, адже саме в цьому районі зосереджені найбільші площі лісових насаджень, в тому числі хвойних  – вони під час пожежонебезпечного періоду найбільше у зоні ризику.

ДП «Маневицьке лісове господарство» останнім часом розмістило телевізійну систему спостереження на території Вовчецького лісництва.

Радіус огляду – понад 20 кілометрів. Оптика дозволяє максимально приблизити об’єкт. Черговий у режимі реального часу наглядає за прилеглими масивами за допомогою спеціального монітору.

Також спостерігати за лісовим масивом можна зі смартфона. Лісничий зможе страхувати оператора і переглядати зображення онлайн з камери будь-де за наявності мережі Інтернет.

Над  всіма лісовими масивами ведеться відеонагляд і в державному підприємстві «Городоцький лісгосп». Камери відеоспостереження встановлені у всіх лісництвах: Городоцькому, Новорудському, Троянівському та Боровому. У  Лишнівському та Градиському з’явилися останнім часом.

Така система спостереження за державним лісовим фондом дає змогу точно визначити координати спалахів лісових пожеж, оперативно  ліквідувати загоряння.

Лісова охорона, залежно від класу пожежної безпеки, проводить чергування в денний час, а в періоди тривалої відсутності опадів – заступають на цілодобове.

Забезпечення сучасними засобами  спостереження прийшло на заміну колишнім пожежним вишкам, на які треба було підніматися щогодини, а в період посушливої погоди чергові проводили на висоті майже весь свій робочий час.

До слова. Загалом в області було 36 систем відеоспостереження, нині вже 39. Найближчим часом лісівники планують ще збільшити іх кількість.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ