Під час чергової колегії Волинського ОУЛМГ йшлося про підсумки I кварталу

Колегія відбулася під головуванням начальника управління Олександра Кватирка за участі його заступників, начальників відділів ВОУЛМГ, директорів підприємств.

У порядку денному – чимало важливих питань: це і підготовка до пожежонебезпечного періоду, основні підсумки роботи із лісопромислової діяльності та виконання фінансових показників за I квартал 2021 року.

Олександр Кватирко на початку зауважив, що триває лісокультурна кампанія. Загалом в області виконані практично всі роботи, за що подякував керівникам підприємств та всім, хто був залучений безпосередньо. Головний лісівник області наголосив також на початку пожежонебезпечного періоду

– Ми сьогодні ще почуємо доповіді керівників щодо стану готовності підприємств до пожежонебезпечного періоду. Але зважаючи на важливість цього питання, одразу хочу наголосити: тільки стовідсоткова злагодженість дій, тільки оперативність і тільки якісна технічна оснащеність, на чому ніхто не повинен економити, – так має стояти це питання перед кожним із нас, – наголосив Олександр Кватирко.

Перше питання колегії – стан охорони праці на лісогосподарських підприємствах. Доповів заступник начальника Олександр Рибчинський. Він поінформував, що окремі підприємства нещодавно проходили перевірку фахівцями Держлісагентства. Загалом рівень організації роботи визнано достатнім. Проте це питання, як і раніше, завжди буде у переліку пріоритетних, тож перебуватиме на контролі з боку управління.

Щодо результатів роботи лісопромислової діяльності, то загалом об’єми лісозаготівель виконано – за І кв. цього року у держлісгоспах заготовили 254 м3 деревини, з яких через аукціони реалізували у круглому вигляді 183,7 тис. м3.

Аналізуючи виконання об’ємних показників, доповідач зупинився на питаннях ефективного використання лісосировинних ресурсів, зокрема, дотриманні сортиментної структури та плановості господарювання.

Олександр Павлович наголосив керівникам підприємств, щоб звернули увагу на нові технологічні лінії, сушильні камери, енергозбереження, інвестиційні проекти, культуру ведення лісогосподарювання, об’єми переробки деревини. Говорив також про будівництво лісових доріг, необхідну техніку, впровадження новітніх технологій та охорону праці тощо.


Аналіз фінансової діяльності підприємств управління за перший квартал 2021 року провела заступник начальника ВОУЛМГ Лідія Турянська. Доповідачка поінформувала, що за звітний період лісогосподарськими підприємствами отримано дохід на суму понад 280 млн грн. Сплачено всі необхідні податки до бюджету у сумі 115,8 млн грн. Лідія Турянська проаналізувала ефективність діяльності, рентабельність лісогосподарських підприємств, їх витрати та виконання планових показників, які за І кв. виконані у повному обсязі. Зазначено, що рівень середньої заробітної плати за цей період становить 13821 грн.

Про пожежну готовність прозвітували директори державних підприємств Камінь-Каширського та Городоцького лісгоспів. Зокрема у звітах ішлося про розміщення систем відеонагляду, наявність пожежних автомобілів, необхідного інвентарю та щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням.

Зважаючи на  підсумки роботи у поточному році, першочерговим завданням для волинських лісівників стане посилення заходів протипожежної безпеки, подальше впровадження сучасних технологій, дотримання вимог щодо стану охорони праці, розвиток інфраструктурної мережі та нарощення показників переробки у державних лісогосподарських підприємствах.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ