Волинські лісівники впевнено входять у зимовий період

Вдруге на колегії Волинського ОУЛМГ, що відбулася у режимі відеоселектору, одне із ключових питань – підготовка підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років.При цьому акцентувалося, що фактичне використання паливно-мастильних ресурсів склало 5,3 тис. тонн умовного палива, загальний обсяг споживання електроенергоносіїв зменшився на 14,4 млн грн, в т. ч. спожито на 526,6 тис. квт год. менше.

– Минулоріч на паливно-енергетичний ресурс було витрачено 37,660 млн грн, а зменшення використання енергоносіїв зберегло для галузі 14,48 млн грн або 19,8 відсотки від планованих витрат, – акцентував на економічній складовій організаційної діяльності підприємств в осінньо-зимовий період заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський. – В цілому в осінньо-зимовий період споживання бензину знизилося на 0,7 тис. тонн, що на 11,6% менше, дизпалива – на 0,8 тис. тонн, що на 35,3% менше, ніж за відповідний період.

  • Завдяки вчасно проведеним заходам економії вдалося досягти й в інших напрямках. Так, питомі витрати світлих нафтопродуктів у реалізованій продукції становлять 84 грн на 1 тис. грн її реалізації, що на 7 грн менше до попереднього періоду. Обсяг спожитої електроенергії за звітний період склав 4,66 млн кВт/год на суму 10 млн грн, споживання електроенергії зменшилось на 11,3%, порівняно з минулим звітним періодом.

Йшлося й про ефективність заходів із переведення обігріву приміщень на використання як палива власних ресурсів. Зараз для теплозабезпечення виробничих і адміністративних приміщень підприємств управління використовуються 99 теплогенеруючих установок різної потужності, які працюють на дровах паливних, кускових відходах, тирсі та пелетах, що дозволяє економити кошти і спрямовувати їх на інші необхідні заходи.

Акцентувалося, що підприємства виконують увесь комплекс заходів із підготовки об’єктів до опалювального сезону. Загальний обсяг видатків становить 8,5 млн грн, в тому числі проведено обслуговування та ремонт котелень, ремонт та утеплення адміністративних, виробничих, побутових та допоміжних приміщень на 2,6 млн грн.  На підготовку лісозаготівельної техніки та машинно-тракторного парку до зимового періоду витрачено 2,7 млн грн. Ще 3,2 млн грн вкладено у виготовлення та ремонт пересувних будиночків для обігріву працівників, зайнятих на лісозаготівлях, забезпечення працівників зимовим спецодягом та засобами індивідуального
захисту.

  • Загалом на комплекс заходів із підготовки підприємств до роботи в осінньо-зимовий період витрачено більше 10 млн грн. Ремонти котелень, утеплення адміністративних, виробничих та побутових приміщень, підготовка машино-тракторного парку, забезпечення спецодягом та засобами індивідуального захисту – під особливим контролем начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка, який наголошує, що від безперебійної роботи лісівників залежить тепло в лікарнях, садочках, школах, на підприємствах та в установах, в оселях тисяч родин.

Виступи керівників та головних інженерів лісгоспів дають надію на безперебійне забезпечення та стабільну роботу лісопідприємств в осінньо-зимовий періоді.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ