Волинь прощається зі знаним лісоводом, мисливствознавцем, професіоналом справи та наставником молоді Миколою Корнейком

Лісівнича громадськість Волині – у жалобі. Відійшов у вічність ветеран-лісовод Микола Андрійович Корнейко. 22 травня лісівники Горохівщини ще привітали його з 76-літтям. До останніх днів Микола Андрійович вів активний спосіб життя, вболівав за лісівничу галузь, провідував своїх молодших колег, давав слушні поради, як діяти в тій чи інший ситуації.

Сьогодні лісівники прощаються фахівцем-лісоводом, Людиною з великої літери, висловлюють щирі співчуття рідним і близьким.

Життя пов’язало Миколу Андрійовича з багатьма людьми. Різними за матеріальними статками, посадами та переконаннями, але однаковими за духом і бажанням працювати та змінюватися на краще. При зустрічах з колегами-лісівниками він завжди заводив розмову про те, яким був і став ліс. І недаремно. Справі відновлення та вирощування лісу, розбудови мисливського господарства на Горохівщині Микола Андрійович присвятив свої найкращі роки. Особисто плекав сіянці і саджанці, висаджував їх, організовував зелені толоки за участю керівництва, громадськості, студентської та учнівської молоді, створюючи нові лісові культури для майбутніх поколінь. А ще він залишив після себе чимало своїх учнів.

Ветеран лісового господарства «Горохівське ЛМГ» мешкав у селі Лобачівці Горохівського району.

– У Миколи Андрійовича завжди було що сказати нам, молодшим, – пригадує теперішній керівник ДП “Горохівське ЛМГ” В’ячеслав Дейнека. – Навіть у ці свої поважні літа залишався активним і вдумливим лісівником, був у темі сучасного лісоведення, наших досягнень і труднощів, при цьому ще й мрійливим романтиком. Мав стільки молодечого запалу, що ми лиш дивувалися, де все оте в нього береться. Його життєвий досвід не раз ставав нам у пригоді.

З ним зустрілися нинішній керівник лісомисливського господарства В’ячеслав Дейнека, головний  районний мисливствознавець  Григорій Биховець і лісничий Ново-Зборишівського лісництва Микола  Романюк.

Свій  трудовий  шлях лісівника Микола Андрійович розпочав у 1975 році. Спочатку – єгерем Горохівської районної організації УТМР, згодом – мисливствознавцем. Його управлінський талант не лишився непоміченим – у 1992 році чоловіка призначено директором тодішнього державного мисливського господарства «Горохівське», а згодом – реорганізованого ДП «Горохівське ЛМГ».

На відповідальності Миколи Корнейка було 33 тисячі гектарів лісових угідь. Дуже різних за усіма характеристиками, а відповідно – з потребами індивідуальних підходів у догляді. Але досвід господарника, вміння організувати роботу та налаштувати на результативність колектив зіграли визначальну роль. Підприємство розвивалося, розширювалися напрямки діяльності. Господарство і його директор були відзначені свого часу престижною нагородою – срібною медаллю ВДНГ.

Перебуваючи на заслуженому відпочинку, Микола Андрійович не переставав працювати в лісовому господарстві – займав посаду спостерігача-пожежного у Ново-Зборишівському лісництві рідного підприємства.

Микола Андрійович всі ці роки залишався у лісівничому строю. Ось хоч би й такий штрих. Якось на урочистості з нагоди Дня працівника лісу і в м. Горохів, які проходили у районному народному домі «Просвіта», разом зібралися працівники ДП «Горохівське лісомисливське господарство» та ДП «СЛАП «Локачіагроліс». 

– Ліс для Горохівщини – це окраса, годувальниця і гордість. Ліс асоціюється з гармонією і затишком. Так само затишно і гармонійно зустрічаємо тут працівників лісу, аби подякувати вам за щоденну працю, – звернулася до лісівників тодішня очільниця Горохівської райдержадміністрації Юлія Гринчук. – Також слід відзначити і про загрозу пожеж, адже найбільше сил вкладаєте саме ви для попередження цього. Завдяки заходам, які вживаються вами, у нас дійсно пожеж в лісах у цьому році не було. І це дуже позитивна статистика. І, звичайно, без вашої порядності, без вашого професіоналізму та без дисципліни, цього неможливо було зробити… Думаю, ваш вклад будуть оцінювати не тільки наші діти, а й внуки і правнуки.

А ще того дня лісівників привітали учні шкільних лісництв ЗОШ І-ІІІ ст. с. Борочиче та ЗОШ І-ІІІ ст. с Підбереззя. На цім святі двох сусідніх лісгоспів за участі керівництва і громадськості обох районів, представників Волинського ОУЛМГ, були й ветерани галузі. І слово від їх імені надали лісівничій легенді Горохівщини Миколі Андрійовичу Корнейку. Він щонайперше висловив підтримку своїм молодшим колегам, наголосив на важливості роботи лісівників, побажав молодому поколінню дбати про ліси майбутнього.

…У ці хвилини лісівники прощаються зі світлою і талановитою Людиною, яким був Микола Андрійович Корнейко.

Працівники Волинського ОУЛМГ, обласні організації Товариства лісівників України та профспілки працівників лісового господарства, колективи державних лісогосподарств висловлюють щире співчуття рідним і близьким.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ