Збір та заготівлю лісових дарів розпочато

В червневі дні достигає одна з найкорисніших лісових ягід – чорниця. Кожен бажаючий має можливість назбирати ягід власноруч. Тому щорічно на лісові галявини виходять цілими родинами – щоб запастися лікувальною ягодою, справжнім джерелом вітамінів та інших корисних речовин, а також і підзаробити, продавши її. Але для цього потрібна неабияка витримка і сили, тому збирачі вдаються до різноманітних методів – часто порушуючи правила.

Щорічно лісівники проводять роз’яснювальну роботу, попереджають про небезпеки та стежать, щоб ягідники не смітили, не палили вогнища під час спеки, а головне – попереджають про заборону збирання ягід механічними чи ручними пристроями.

«Гребінка – одна з найпоширеніших пристроїв, який використовують збирачі ягід. Шкода для ягідника від цього завдається значна. Підривається коренева система, яка відновлюється лише через п’ять років. Якщо підривати гребінками щороку, то згодом ягідник просто пропадає.

Не зупиняють людей навіть штрафи. Хоча для недобросовісних збирачів, які порушили закон вперше, ми проводимо профілактичну бесіду та вилучаємо знаряддя заготівлі», – роз’яснює інженер з охорони і захисту лісу ДП «Колківське ЛГ» Сергій Оксенюк.

«Штраф за використання гребінки чи біраха невеликий, всього 51 грн, але не варто нехтувати законом, адже лісові охоронці мають право за кожен зібраний гребінкою кілограм чорниць додатково нарахувати 177 грн заподіяної лісовим угіддям шкоди. Тож людині, яка назбирала 10-20 кілограмів, відповідно це обійдеться дорого, а таке збирання лісових дарів стане збитковим», – розповідає головний лісничий підприємства Руслан Люшук.

Дорогі громадяни, вкотре закликаємо вас дотримуватися законів під час збирання дарів лісу. Бажаємо, щоб лісові ягоди смакували вам не один рік і приносили користь здоров’ю та сімейному бюджету.

Бережімо ягідники.

Пресслужба ДП “Колківське ЛГ”