У волинському лісі створено полігон спортивного орієнтування

Він унікальний у своєму роді. Його започаткували Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства разом із Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

– Полігон створено з метою навчальної, тренувальної, оздоровчої, рекреаційної роботи для проведення змагань і спортивно-масових заходів серед учнівської молоді та інших груп населення, – розповідає директор КЗ «Волинський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Волинської обласної ради» Богдан Бальбуза.

На відкриття зібралися туристи з Луцька, Ковеля, Старої Вижівки та Луцького району, приїхав голова обласної організації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс.

Борис Павлович передав вітання від начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка та запевнив, що і надалі ця туристична мекка Волині матиме усіляку підтримку від лісівників. Також розповів тренерам та їхнім вихованцям про роботу лісогосподарств, діяльність лісівників, створення лісів, їх догляд, збереження, охорону. Зауважив при цьому: «Перебування дітей чи дорослих на теренах лісу викликає тільки позитивні емоції і формує особливе ставлення до лісу, який нас оточує. Тим паче, що проводити змагання у лісовому масиві і для здоров’я корисно, й естетично приємно, і служить справі, примножує спортивні результати.

Варто зазначити, що ліс, де створено полігон, ідеальне місце для таких навчань. Тут рельєф балкового типу, добра прохідність, хоч місцевість складна сама по собі. Є галявини, ями, мікроямки, урвища, пагорби, невеличкі болота. Заввіділом спортивного орієнтування Волинському обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства Ігор Мальчик розповідає, що для тренувань вони використовують також  Воротнівський ліс – він більш складний, має великі схили, круті спуски і підйоми, глибокі яри.

Ігор Михайлович вважає, що полігон зі спортивного орієнтування допоможе  покращити цю роботу.

 – Ми давно про нього мріяли, крок за кроком йшли до цього і ось досягли потрібного результату, – зазначає. – Відсьогодні діти зможуть краще оволодівати знаннями, маючи можливість тренуватися на такому полігоні. Втім, він передбачений не тільки для тренувань дітей зі спортивного орієнтування, але й для рекреаційних потреб широкого загалу населення. Кожна людина, користуючись цим полігоном, може пройти цей ліс за допомогою карти.

Площа полігону – 1,5-2 квадратних кілометри. Це доволі багато. – Лісівники надали нам можливість поставити стовпчики, на яких нанесена символіка спортивного орієнтування, і це дуже полегшує роботу організаторам заходів, адже щоразу після чергових тренувань чи змагань нема потреби знімати чи ставити контрольні пункти. – каже Ігор Мальчик. – Віднині вони тут стоять постійно. Приїхав і тренуйся. Ми дуже вдячні лісівникам за підтримку, розуміння і можливість реалізувати давню мрію багатьох поколінь спортивних орієнтувальників.

Пресслужба Волинського ОУЛМГ

Карти та всю інформацію можна глянути на сайті за посиланням http://bit.ly/2RA7Z7J