Поки на Маневиччині лісівники, діти та всі небайдужі прибирали, підприємець вивозив у ліс сміття… вантажівкою ФОТО

Чистий ліс – мрія не лише лісників, екологів, а й усіх небайдужих людей, які дбають про своє здоров’я та середовище, в якому знаходяться. На превеликий жаль, не всім це потрібно. Чи то правильніше – далеко не всі вважають, що чистота в лісі залежить від кожного з нас.

Досить прикра ситуація днями виникла на Маневиччині.  

На початку тижня стартувала акція «Чистий ліс – 2019». Усі охочі мали можливість приєднатись до прибирання лісу від побутового сміття. Організували «генеральну зачистку лісу» працівники ДП «Маневицьке ЛГ».

Не винятком стала і Оконська ЗОШ І-ІІІ ступенів, учні 10-11 класів разом із директором школи Олегом Ковердюком  з великою ініціативою приступили до прибирання лісосмуги траси Луцьк-Маневичі-Любешів та траси Київ-Ковель. Діти прибрали територію, спакували сміття у мішки та згуртували його до однієї купи.

І раптом картина – КаМАЗ, що проїжджав, зупинився. Водій, вирішивши, що сміття замало, просто скинув свій «багаж» з побутовим сміттям поблизу школи, а решту – на землях державного лісового фонду… Мовляв, лісівники ж приберуть, їм не звикати!

Державна лісова охорона зателефонувала на гарячу лінію «102», патрульні виїхали на місце події, також головний спеціаліст – державний інспектор ОНПС склав протокол про порушення.

…Як би не було прикро після такого, а лісівники і далі прибиратимуть ліс, рекреаційні пункти, лісосмуги…

7 березня до акції  «Чистий ліс» на Маневиччині долучились учні Тельчівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Вони разом з лісоводами Тельчівського лісництва ДП «Колківське ЛГ» прибирали лісові масиви. Зібрали чимало сміття.

Також цього дня допомагали колківським лісівникам і учні Годомичівської ЗОШ. Діти віднеслися старанно і відповідально до такої справи. Очистили не один кілометр узбіч, зібрали і вивезли не одну підводу сміття.

Прибирали після «людей» і лісівники ДП «Городоцьке ЛГ» – теж Маневицького р-ну.

Чи оціниться це? Висновки зробимо зовсім скоро.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ