Лісопідприємства Волині просять захисту у Верховної Ради

IMG_8349[1]Волинь проти заборони експорту необробленої деревини! Про це заявив очільник обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк. На його думку, це призведе до потрясінь не лише у лісовій галузі, а також дестабілізує й без того складну політичну і економічну ситуацію в Україні.
Проект закону заборони експорту лісодеревини викликав неабияке збурення серед лісівників Волині. Директори, головні лісничі, економісти, бухгалтери, голови ПК державних лісогосподарських підприємств ВОУЛМГ обговорили його на грудневій нараді і дали негативну оцінку. Введення цього драконівського закону, твердять лісівники, призведе до краху однієї із найстабільніших ресурсних галузей України. У разі ігнорування думки лісівників працівники лісогосподарств пообіцяли вийти на акцію протесту із бензопилами.
– Ліс – державний ресурс! – наголошують вони. – Лісова галузь – опора держави. Це, можливо, найостанніший рубіж нашої державності. Прийняття цього нищівного закону не просто антиконституційний демарш антиукраїнських сил, а й у своїй основі направлений супроти суверенітету і економічних підвалин існування самої державності.
Цими днями у Волинському лісоуправлінні вже зібрались на раду профспілкові лідери держлісгоспів.
– Поданий проект закону про заборону експорту необробленої деревини викликає протести усього лісівничого товариства, – каже голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк. – Якщо Волинь бодай частково готова до такого повороту подій, бо встигла відновити свої лісопереробні підприємства, то в інших областях цей закон викличе колапс. Це буде нищівний удар не тільки по найбільш стабільній галузі, а насамперед по самій державі. Адже, як зазначає голова профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов’язий, поставка деревини підприємствами лісогосподарської галузі за прямими договорами, в тому числі і на експорт, дає змогу забезпечити 100 відсоткове надходження валюти в державу. А це 150 млн доларів США щорічно.
В умовах, коли гривня знецінюється на очах, такий закон потрібно розглядати як злочин супроти державності та її суверенітету. Це неприпустимо. Сьогодні «зелена» галузь забезпечує роботою і легальною заробітною платою десятки тисяч громадян України, сплачує податки та збори до державного та місцевого бюджетів, внески до страхових фондів. 150 млн доларів США щорічно втрачатиме Україна після заборони експорту деревини. Це 40% від загальних доходів підприємств, які стовідсотково поповнюють валютні надходження державної казни. 800 млн гривень кредиторської та 200 млн гривень дебіторської заборгованості, які на сьогодні мають лісопідприємства України, зроблять найстабільнішу галузь України банкрутом. Кому це вигідно? Хто за цим стоїть? І що буде потім?
Профспілкові лідери переконані, що за цим антинародним законом криється спроба знищити найстабільнішу галузь, підрубати «зелений корінь» української державності, дестабілізувати політичну і економічну ситуацію в Україні, викликати додатковий фактор соціальної напруги. Цей закон напряму відкриє шлях до «великий грабежу» України, чого не можна допустити.
На позачерговій профспілковій конференції виступив також начальник ВОУЛМГ Василь Мазурик та голова ПК ДП «Ратнівське ЛМГ» Людмила Завадська. Профспілкові лідери не приховували своєї тривоги і обурення. Вони переконані, що хтось намагається затіяти небезпечну політичну гру з метою дестабілізації лісового сектора держави, щоб потім вже за відомою усім старою схемою прихватизувати найбільш тверду і стабілізуючу національну «дерев’яну валюту» «зеленого банку» України. Кінцевим результатом цих політичних ігор буде «прихватизація» лісів.
Профспілкові лідери державних лісогосподарських підприємств ВОУЛМГ прийняли звернення до Верховної ради України про недопустимість введення закону про заборону експорту необробленої деревини.
Сергій Цюриць,
прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.