Павлівський розсадник: якість лісокультурних робіт залежить від завчасної підготовки

“Весняний день рік годує”, каже відоме прислів’я. Але щоб дочекатися весни і якісно провести лісокультурні роботи, слід відповідально трудитися вже зараз. Це добре усвідомлюють володимир-волинські лісівники. Павлівський розсадник, розташований на території Павлівського лісництва, – один із чотирьох базисних, що діють на Волині. Площа розсадника – 4,8 гектарів. У ньому забезпечено шкільне, тепличне, посівне відділення, облаштована система поливу…

— Працює одна лісокультурниця, яка добре справляється з роботою. Адже одночасно в роботі розсадника застосовується механізація, використовуються гербіциди, — продовжує розповідь лісничий Павлівського лісництва Микола Конон.– У цьому році в розсаднику посіяно насіння дуба звичайного (1,2 га), сосни звичайної, ялини звичайної, сосни кримської, модрини європейської, дугласії.

Якість стандартного посадкового матеріалу лісівники гарантують. 

— Якщо подивитися на сіянці дуба звичайного, то вони вже мають висоту 25 см і коренева шийка – більше 2,5 мм, навіть до 3 мм, — каже Микола Конон. — Подібно і сіянці сосни звичайної. Нині вони вже мають висоту до 12 см. Формується верхівкова брунька. Усе це свідчить про хороший ріст сіянців і про те, що вони будуть придатним посадковим матеріалом навесні.

Між іншим, саме володимир-волинські лісівники дали старт закладанню на Волині родинних плантацій модрини європейської. Перші плантаційні культури були посаджені в 2004 році. І за цей період модрина показала себе як швидкоростуча, стійка до хвороб, не вибаглива до умов грунту порода, деревина якої має цілий ряд унікальних властивостей.

Крім того, працівники лісгоспу забезпечують лісокультурні потреби власним матеріалом дуба звичайного та мають можливість поділитися ним з колегами. Минулого року на території Павлівського розсадника закладено плантацію горіха грецького площею  у 3 гектари. А цьогоріч в Губинському лісництві з’явилася платнація фундука.

Прес-служба ДП “Володимир-Волинське ЛМГ”