Важливо не лише створити лісові культури, а й вчасно та якісно доглянути

Важливим критерієм оцінки роботи лісівників є стан лісових культур. Завдання лісівників не лише посадити культури, а й правильно та своєчасно здійснювати догляд за ними – це основна запорука доброї приживлюваності й швидкого росту дерев. Догляд включає в себе комплекс агротехнічних і лісівничих заходів, що спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових культур. І саме над цим посилено працюють у кожному лісогосподарському підприємстві області.

Зокрема у ДП «Маневицьке ЛГ» наголошують, що догляд за лісовими культурами необхідно виконувати протягом усього вегетаційного періоду, тобто з квітня по жовтень. Про молодий ліс потрібно дбати десятки років, тож лісівники проводять догляди і на цьогорічних посадках лісових культур, і на створених у попередні роки.

Механізований догляд проводяться трактором МТЗ-82 в агрегаті з культиватором КЛБ – 1,7 та мотокосами STIHL.

«Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення сприятливих умов для їх росту, скорочення строків зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності. Завдяки проведенню агротехнічних та лісівничих доглядів поліпшують водний і тепловий режим, а також режими живлення та освітлення», – пояснює головний лісничий ДП «Маневицьке ЛГ» Віталій Пащук.

Догляд за лісовими культурами проводиться у всіх лісництвах лісгоспу.

Станом на сьогодні, 6 вересня, вже пройдено доглядами 2368 га лісових культур.

Своєчасно проведений догляд за лісовими культурами та молодняками в подальшому дасть можливість виростити високопродуктивні корінні насадження. Принаймні, лісівники роблять для цього усе можливе і сподіваються на результат.

Прес-служба ДП «Маневицьке ЛГ»