Волинські лісівники і митники напрацьовують додаткові заходи в роботі

Про ці заходи йшлося на спільній нараді за участю працівників Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства й підпорядкованих підприємств та Управління фіскальної служби України у Волинській області. Слушні пропозиції в напрямку співпраці були детально обговорені фахівцями. Як було зазначено, представники обох сторін зацікавлені в тому, щоб покращити свою роботу.

За словами заступника начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Рибчинського, відповідно до Закону України №1362, який передбачає заборону на експорт лісу-кругляка впродовж 10 років, держлісгоспи області експортують дрова паливні.  “Позиція лісівників в даному процесі одноголосна – працювати виключно в правовому полі, — ствердно висловився Олександр Рибчинський. – Звинувачення в адресу працівників галузі мають сумнівний характер. І, сподіваємось, уряд відреагує на них належно. 

Для нас зараз головне – працювати на прибуток підприємств, на розвиток галузі, забезпечуючи вчасну виплату заробітної плати працюючим та надходження податків до бюджетів усіх рівнів. Адже цих зобов’язань з нас ніхто не знімав. Тому ми завжди готові на будь-які додаткові кроки в напрямку покращення роботи”.

При відправленні деревини на експорт лісгоспи області беруть за основу такий нормативний документ, як ГОСТ 3242-88 – “Дрова. Технічні вимоги”, де чітко вказані розміри лісопродукції та вимоги до якості. Про це на нараді наголосив начальник відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ Григорій Новосад. Головний спеціаліст цього відділу Оксана Лесько зауважила, що видача сертифікатів здійснюється на підставі установчих документів.

Учасники наради зійшлися на тому, щоб у разі необхідності залучати спеціалістів лісової галузі для точного з’ясування, скажімо, якісного складу деревини, або за потреби надавати додаткові документи для підтвердження інформації, зазначеної в тому чи іншому сертифікаті.

Юридичні акценти в обговорюваних питаннях розставив юрист обласного лісоуправління Євген Багацький.

Від митної служби області участь в нараді брали в.о заступника начальника Волинської митниці ДФС Тетяна Кравець, в.о. начальника управління боротьби з митними правопорушеннями Дмитро Джига та керівники відділів.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ