Якщо господар вдома, то господар і в лісі

Якось у справах бувала у володіннях Нуйнівського лісництва (ДП “Камінь-Каширське лісове господарство”) і під час обідньої перерви лісівники пригостили мене домашнім голандським сиром… Зізнаюся відверто, що була приємно вражена. Адже такий на диво смачний продукт виходить далеко не у кожної господині… «Звісно, — повідали згодом працівники лісництва, –  такий сир вміє готувати наш колега, помічник лісничого лісництва Петро Мокійчук.  А якщо господар вдома,  то і на роботі теж — господар.»

І справді. Щоденні обов’язки Петра Мокійчука, як і кожного свідомого українського природоохоронця,  – догляд за лісом, його охорона, примноження лісових природніх ресурсів – клопіткий процес, що вимагає великої відповідальності і сумлінного ставлення. Та по інакшому Петро Григорович працювати не вміє. У 2001 році він був одним із 25-ти випускників інституту магістратури і підвищення кваліфікації, що на базі Київського Національного аграрного університету, який отримав диплом магістра лісового господарства. Це був перший випуск в Україні на той час!  Починаючи з 2002 року Петро Мокійчук трудиться помічником лісничого і заслужив за цей період у колег-лісівників беззаперечний авторитет. Між іншим, якщо справа доходить до кухні (приготування юшки, шашликів та ін.), то талант і вміння  Петра Григоровича в цьому плані є неперевершеними!

Загалом зусиллями працівників Нуйнівського лісництва щорічно навесні стабільно садиться 10-15 гектарів молодого лісу. Активно допомагають в цьому лісівникам члени шкільного лісництва, яке успішно функціонує при сільській загальноосвітній школі. З метою природничого виховання молоді району запланована цьогоріч спільно з учнями Нуйнівського шкільного лісництва «Екологічна стежка», маршрут якої  пролягає через ряд місцевих заказників (всього заказників на території лісництва 8, 4 з них —  гідрологічні та 4 – ботанічні). Мають в лісовому господарстві лісівники власний тимчасовий розсадник площею 3 сотих, де в цьому році вирощено 100 тис. сіянців сосни звичайної. Розсадник повністю задовольняє потреби лісництва у весняній посадці лісових культур. Словом – усе для успішного господарювання на ввіреній лісовій території працівники Нуйнівського лісництва плекають власними руками.

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісничий Нуйнівського лісництва Сергій Дяк.

Лісничий Нуйнівського лісництва Сергій Дяк.

Помічник лісничого Нуйнівського лісництва Петро Мокійчук.

Помічник лісничого Нуйнівського лісництва Петро Мокійчук.

 Нуйнівське лісництво

Нуйнівське лісництво