Лісова варта: На Любомльщині знов упіймали крадіїв лісу

IMG_0303Виявлення факту злодіяння, розслідування, встановлення правопорядку. За такими напрямками вкотре діють працівники державної лісової охорони. Лісові порушники знову вдаються до самовільних рубок, вивозять деревину, завдають шкоду, нехтують законом. Попри все лісівники переконані, що спільними зусиллями їм вдасться викоренити звички порушувати у лісі правила порядку і наносити збитки лісовому господарству та державі.
Так нещодавно, поспішаючи на ділянку майстер лісу Мосирського лісництва ДП «Любомльське ЛГ» Володимир Повшук, минаючи квартал 54, помітив розкиданий свіжозрізаний верх сосни. Сліди непроханих «хазяїв» були очевидні – неподалік лишилися лише два пні. Повідомивши лісничому про скоєне, уже удвох рушили по добре витіснених на дорозі відбитках від коліс підводи, вологий після дощу ґрунт видавав це відмінно. На лісових стежках слідів більше не було, а з такими колесами, як виявилося потім, на все село лише два вози. Втім порушники на цьому не зупинилися, у сусідньому кварталі – 53-ому просто по-варварськи, намагаючись вкрасти ще кілька дерев, понищили ліс. Із семи намічених ними сосен та дуба, три невміло підпиляли так, що дерева очевидно почали падати у другий не спланований бік. Тож так і залишили на місці високі, небезпечно повислі, сосни. Ще одна поруч зламалася через неправильну валку. Сяк-так забравши ту, що звалилась, деревину, чоловіки подалися далі. Через два з половиною кілометри у кварталі 39-ому лісники знову натрапили ще на чотири пні липи дрібнолистої. З усього видно було, що рубка була скоєна в один день.
Лісові охоронці провівши оперативне розслідування, знайшли одразу ж і порушника –жителя с. Мосир. Та коли звернулися до чоловіка за поясненням, той всіляко заперечував і протестував. Як виявилось згодом, допомагали йому ще два односельчанини. Сосну продали на пилораму, липу вирішили сховати на фермі та перечекати.
На даний час встановлені особи, які порушили порядок за ст. 65 КУпАП. За фактом лісопорубки проводиться слідство. Сума збитків, завданих лісовому господарству за цим випадком, складає понад 50 тисяч гривень. Окрім цього, за халатне ставлення до лісу вбачається і кримінальна відповідальність. Матеріали передані до органів внутрішніх справ, де порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 246 КК України. Шкідники заплатять за скоєне ще й чималий штраф.
Люба Хвас,
прес-служба ДП «Любомльське ЛГ».

IMG_0293 IMG_0298 IMG_0328 IMG_0334 IMG_0340 IMG_0346 IMG_0354 IMG_0356