Виховуємо юних патріотів природи

На базі навчального закладу села Добре учнівське шкільне лісництво утворилося два роки тому. А днями працівники ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» в приміщенні Добренського лісництва виділили кабінет для потреб природничого виховання. 

Кабінет, де займатимуться своєю діяльністю учні лісництва, оснащено  стендами, плакатами, картами та іншими підручними матеріалами природничої тематики. Відтак на стінах класу розповідається  про, скажімо, отруйні, їстівні гриби, основні знання про рубки формування і оздоровлення лісів, хребетні та безхребетні тварини, шкідники молодняків, «зелену аптеку»,  правила поведінки в лісі, даються рекомендації щодо орієнтування та поміщено багато іншої корисної для учнів інформації.

Для потреб шкільного лісництва працівники держлісгоспу виготовили й план-схему лісових масивів лісництва, що розроблена по квартальній  сітці. За словами головного лісничого ДП «Камінь-Каширське лісове господарство» Василя Фіца,  це стане для них гарною допомогою під час перебування в лісі.  З усього видно, що дітям подобається переймати ази природничих наук. Із великою охотою вони беруться за будь-яку справу, про яку в них попросять лісівники.

Дмитро Пась, учень шкільного лісництва, розповів, що під час занять вони садили ліс, проводили зелене живцювання, огороджували мурашники тощо.  «Біля сільської школи є невеличкий парничок, де ми самостійно вирощуємо туї, а на невеличкій посадці садимо дубки та інші дерева», — додав  він.

— Мені дуже подобається участь в шкільному лісництві, — поділилася враженнями Ірина Бегаль. — Я вкотре собі і своїм ровесникам нагадую про те, наскільки наша навколишня поліська природа потребує захисту.

Більше про роботу шкільного лісництва розповів керівник Ростислав Куява.  Він зауважив, що робота побудована на тісній співпраці між учнями лісництва, адміністрацією сільської школи та лісівниками Добренського лісництва, держлісгоспу загалом. «Велику вдячність у зв’язку з цим висловлюю лісівникам, без котрих наша робота не була б такою результативною. Хотілося б набути досвіду, аби ділитися з іншими шкільними лісництвами. І я вважаю, я впевнений, що так воно і буде.»

Приємно, що діти з великою охотою залучаються до роботи в лісництві, зокрема проведення різних акцій – «Не рубай ялинку», «Ліси для нащадків», «Зеленбуд».  Брали участь у Всеукраїнському поході «Біощит – Мурашка». А такі свята, як свято зимуючих птахів та свято зустрічі птахів стали традиційними. Під час дослідницької роботи на тему «Природно-заповідний фонд Добренського лісництва» члени лісництва стали лауреатами районного конкурсу.

Нині в учнів гаряча пора — збір жолудів …

Головний лісничий держлісгоспу Василь Фіц, провівши перший відкритий   урок в шкільному лісництві, з упевненістю висловився про те, що співпраця між досвідченими лісівниками і учнівською молоддю району продовжуватиметься. Працівники держлісгоспу поставили собі за мету ще більш розширити просвітницьку роботу серед молодого покоління в галузі лісового господарювання. Це усе передбачено з метою виплекати із молодих юнаків та дівчат в майбутньому справжніх природолюбів та природозахисників.

Світлана МІСЬОНГ, прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

добре 2 добре 3 добре 4 добре 5 добре 6 добре 7 добре 8 добре 9 добре добре1 добюре1