Лісівники Волині запустили нову лінію з виробництва пелетів

SONY DSCSONY DSCУ ДП «Ківерцівське ЛГ» (17.09.14) вступила у дію нова лінія по виготовленню пелетів. Багатопильний верстат, призначений для розкрою кругляка на обрізні пиломатеріали, змонтували у лісопереробному цеху, де вже працює лінія по виробництву паркету.
– Ми придбали її у відомої польської фірми «Вальтер», – розповідає головний інженер держлісгоспу Андрій Семенюк. – Її вартість 848 тис. грн. За день вона здатна переробити 70 кубометрів кругляку. Це доволі висока продуктивність. За нашими підрахунками, витрати на її придбання та встановлення окупляться впродовж 5-6 місяців.
У цеху – жвавий рух. Одразу десятеро нових працівників прийшло на виробництво, з них троє перевелися із відомого ківерцівського «Тартаку». Загалом же штат планується збільшити ще удвічі, адже пелетна лінія працюватиме у дві зміни.
На її відкриття приїхали начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Мазурик та голова Ківерцівської райдержадміністрації Анатолій Сопросюк. Разом із директором ДП «Ківерцівське ЛГ» Віктором Сахнюком обходять цех, спілкуються з головним механіком Андрієм Пилипом, головним енергетиком Вячеславом Андрейчуком, робітниками: на лінії працюють кранівник, сортувальник, просувальник, різчики пелет, складувальники заготовок.
– Хотілося побачити лінію в дії, – каже Василь Мазурик. – Переконався, що вона ефективна і зручна. До Дня лісівника спробуємо запустити ще одну таку ж у Заболоттівському лісопереробному цеху ДП «Ратнівське ЛГ». Це виробництво дозволить нам заробити кошти на лісоведення – посадку, догляд і охорону лісів.
Задоволений встановленням нової сучасної лінії по виробництву пелетів і голова районної держадміністрації Анатолій Сопросюк.
– Ківерцівський держлісгосп – одне з провідних підприємств району, яке справно платить податки, створює нові робочі місця, – мовить Анатолій Матвійович. – Ми зацікавлені у його модернізації і будемо всіляко цьому сприяти.
Очільник району не забув привітати усіх працівників лісової галузі з наступаючим професійним святом – Днем лісівника. Побажав усім миру та благополуччя. Пригадав при цьому й часи, коли тут трудилося 1400 працівників, а за продукцією вишиковувалася довга черга. Ківерцівський кольоровий паркет користувався попитом в багатьох країнах, зокрема й на Кубі, його вкладали навіть у Кремлівському палаці. Зараз у ДП «Ківерцівське ЛГ» працює 120 штатних працівників. Чимало виробництв або припинили свою роботу, або працюють у півсили. Це потрібно змінювати. Анатолій Матвійович вважає, що волинська деревина має проходити повний цикл переробки, тобто з неї мають виготовляти високоякісні меблі чи інші потрібні речі, які були би затребуваними і конкурентоспроможними у Європі.
– Поки що ми торгуємо необробленою деревиною, з якої за кордоном виготовляють дороговартісні речі і продають українським споживачам, – каже Анатолій Сопросюк. – Платимо за вироби зі своєї ж деревини в десятки разів дорожче, аніж її продаємо. Якби подібне навчилися робити у себе, мали б в рази більше робочих місць, податкових зборів і соціальних внесків до бюджетів усіх рівнів й ціна відповідно на зовнішньому ринку могла б зрости в десятки разів.
Такої думки дотримується й лісівники Волині і вже роблять кроки у цьому напрямку. Зараз близько 70 відсотків лісопродукції продається вітчизняному споживачу, решта йде на експорт. І це не кругляк, а оброблена сировина, у тому числі й пелети. Цьому сприяють і нові лісопереробні технології, якими озброюються українські деревообробники.
Окрім пелетних ліній лісопідприємства ВОУЛМГ закуповують й іншу необхідну техніку. Тільки за останні місяці на технічне переоснащення лісогалузі витрачено 8 млн 912 тис. грн. Зокрема, придбано 8 МТЗ-920, 11 вантажних автівок, причепи з маніпуляторами… Ця техніка вже працює на лісопідприємствах.
Сергій Цюриць.
На фото автора: перший день палетної лінії.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC